Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 11 – Euroopa Liidu asjade komisjon

 

1. Eesti seisukohad 10. oktoobril toimuval majandus- ja rahandusministrite nõukogu (ECOFIN) kohtumisel. Kutsutud rahandusminister Aivar Sõerd.

2. Seisukoha andmine Nõukogu määruse eelnõule, milles sätestatakse määrusega (EÜ) nr 1782/2003 ettenähtud otsetoetuste vabatahtliku ümbersuunamise eeskirjad ning muudetakse määrust (EÜ) nr 1290/2005.

3. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule taimekaitsevahendite turule lubamise kohta.

4. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele „Pestitsiidide säästva kasutamise temaatiline strateegia” ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega kehtestatakse ühenduse tegevusraamistik pestitsiidide säästva kasutamise saavutamiseks.

5. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele „Euroopa Liidu kalanduse jätkusuutlikkuse tagamine maksimaalse säästva kalapüügi abil”. Kutsutud Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Ain Soome.

Kohtumised

Kell 9 – Riigikogu esimees Toomas Varek kohtub Saksamaa Liitvabariigi suursaadiku Julius Bobingeriga.

Konverentsid, seminarid, istungid

* Lõpeb Riigikogu väliskomisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoni visiit Kiievisse, kus ta osaleb EPINE (Enlarged Partnership in Northern Europe) ja John Hopkinsi Ülikooli Atlandiüleste Suhete Keskuse korraldataval Ukraina teemalisel konverentsil. Käsitletakse majandusreformi, Ukraina ja Venemaa suhteid, energia- ja julgeolekuprobleeme, Ukraina ja Euroopa Liidu suhteid jpm.

* Strasbourgis lõpeb Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) 2006 aasta istungjärgu 4. istung, milles osales ka Riigikogu delegatsioon: Marko Mihkelson, Sergei Ivanov, Toomas Alatalu, Katrin Saks ja Andres Herkel.

* Lõpeb Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Toivo Tootseni ja väliskomisjoni esimehe Enn Eesmaa visiit Montenegrosse, Serbiasse ja Horvaatiasse, mille kavas olid kohtumised nimetatud riikide parlamentide riigikaitse- ja väliskomisjonide, aga ka kaitseministeeriumide esindajatega.

* NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni liige Tiit Matsulevitš osaleb (kuni 07.10) Austrias Viinis ja Kosovos Prištinas NATO PA NATO partnerlussuhete alamkomitee väljasõiduistungitel. Kohtutakse Kosovo presidendi Fatmir Sejdiu, ÜRO peasekretäri esindaja, aga ka OSCE Missiooni esindajaga Kosovos, Albaania ja Serbia esindajatega Põhja- ja Lõuna-Mitrovicas jpt.

* Lõpeb Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimehe Kadi Pärnitsa ja komisjoni liikme Kaarel Pürgi visiit Pariisi, kus nad osalevad OECD seminaril „Majanduskasv ja töökohad”. Arutusel on töökohtade ja sissetulekute kasvatamine ja poliitika õppetunnid ning reformid ja avalik toetus.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside