Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 9 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1 . Eesti seisukohad 10.-11. oktoobril 2012 toimuval Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu istungil. Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo.

2. Eesti seisukohad 8. oktoobril toimuval merenduspoliitika ministrite kohtumisel. Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

3. Eesti seisukohad 8. oktoobril 2012 toimuval eurogrupi kohtumisel ja 9. oktoobril toimuval majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (ECOFIN) istungil.

4. Informatsioon ja Eesti seisukohad Portugali finantsabi programmi viienda ülevaatuse ja sellega seotud programmi tingimuste muudatuste kohta.

Kutsutud rahandusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna nõunik Meelis Meigas.

Ruum L 333.

Kell 10 – väliskomisjon

1. Eesti suursaadik Bosnias ja Hertsegoviinas, Makedoonia Vabariigis ja Montenegros, kutsutud välisministeeriumi kantsler Alar Streimann ja suursaadik Arti Hilpus.

2. Eesti suursaadik, esindaja Alaliste Esindajate Komitees (Coreper I), kutsutud välisministeeriumi kantsler Alar Streimann ja suursaadik Clyde Kull.

3. Eesti suursaadik Venemaa Föderatsioonis, kutsutud välisministeeriumi kantsler Alar Streimann ja suursaadik Jüri Luik.

Kell 11 – Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni avalik ühisistung

Euroopa Liidu tuleviku arutelu, kutsutud Eesti Alalise Esinduse juht Euroopa Liidu juures Matti Maasikas. Ruum L 333.

Üritused, kohtumised

Kell 10 – Riigikogu esimees Ene Ergma esineb avakõnega kõrghariduskonverentsil KUMUs. Konverentsist võtab osa ka Riigikogu aseesimees Laine Randjärv.

Kell 10 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondile heategevustulu üleandmise tseremoonial (Pelgulinna sünnitusmaja).

Kell 14 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Bulgaaria välisministri Nickolay Mladenoviga.

* Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Aivar Riisalu ning liikmed Tõnu Juul ja Ülo Tulik osalevad (4.10-5.10) Soomes Helsingis töökohtumisel Eduskunta kaitsekomisjoniga.

* OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) delegatsiooni juht Väino Linde osaleb (4.10-8.10) Albaanias Tiranas OSCE PA sügisistungil ning alalise komitee istungil. Sügisistungi raames toimub parlamentaarne konverents, kus vaadeldakse OSCEd kui hea valitsemise ja integratsiooni edendajat stabiilsuse ja julgeoleku tagamiseks.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel ja liikmed Mailis Reps, Margus Hanson ja Ester Tuiksoo (kuni 5.10) osalevad Prantsusmaal Strasbourgis ENPA 2012. aasta istungjärgu sügisistungil. ENPA täiskogu keskne teema on olukord Venemaal. Lisaks käsitletakse demokraatlike valimistega seonduvat ning soolist võrdõiguslikkust poliitilistes parteides, poliitvangide, inimõiguste ja välispoliitika küsimusi, õigust Euroopas vabalt valida haridust, sotsiaalset õiglust maksu- ja finantstehingutes, Euroopa kõrghariduse rahvusvahelist avatust jpm. ENPA büroo tegi ettepaneku kiireloomulise küsimusena käsitleda humanitaarkriisi Süürias. Külalistena on Assambleele kutsutud esinema Albaania president Bujar Nishani ja Moldova president Nicolae Timofti.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside