Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjonis – komisjoni kuulamised energiajulgeoleku teemal. Kutsutud Euroopa Parlamendi liikmed Toomas Hendrik Ilves ja Andres Tarand.

Üritused väljaspool Eestit

* Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kristiina Ojuland osaleb (kuni 05.05) Münchenis 5. majandusalasel tippkohtumisel, mille põhiliseks arutlusteemaks on „Euroopa ja uus tööjaotus”.

* Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Meelis Atonen osaleb (kuni 07.05) Krakovis 4. Parlamendiliikmete Poolmaratonil ning kohtumisel Poola Sejmi liikmetega.

* Riigikogu Lääne-Euroopa Liidu Assamblee Eesti delegatsiooni liige Marika Tuus osaleb (kuni 06.05) Madridis Lääne-Euroopa Liidu Assamblee tehnoloogia ja õhuruumi- ning kaitsekomitee kohtumistel Euroopa Liidu Satelliidikeskuse ja INDRA ESPACIO üksustes.

* Riigikogu NATO PA Eesti delegatsiooni liige Tiit Matsulevitš osaleb (kuni 05.04) Istanbulis NATO PA Vahemere töörühma väljasõiduistungil.

* Parlamentidevahelise Liidu Eesti rühma president Raivo Järvi, asepresidendid Ela Tomson ja Tõnis Lukas, samuti rühma liige, väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad (kuni 13.05) Keenias Nairobis Parlamentidevahelise Liidu 114. Assambleel.

Keenias on arutusel maailma poliitiline, majanduslik, sotsiaalne olukord, demokraatia edendamine ja parlamentide abi demokraatlike institutsioonide ülesehitamisel. Samuti parlamentide osa kontrolli tugevdamisel ebaseadusliku kauplemise üle käsi- ja kergerelvade ning nende laskemoonaga. Käsitletakse parlamentide rolli keskkonnajuhtimises ja keskkonnaseisundi globaalse halvenemise vastu võitlemisel. Arutusel on parlamentide panus võitluses naiste vägivalla vastu. Toimub ka naisparlamendiliikmete nõupidamine. Keenias on Parlamentidevahelise Liidu (IPU) tegevuse reformimise töörühma koosolek. Ette on nähtud soome-ugri rühmade nõupidamine. Toimuvad kahe- ja mitmepoolsed kohtumised erinevate riikide parlamentide liikmetega. Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osaleb maailma parlamentide peasekretäride assotsiatsiooni (ASGP) nõupidamistel. Parlamentidevahelise Liidu (IPU) assambleed toimuvad kaks korda aastas. Kevadistung on ühes liikmesriikidest. Ülemaailmsesse organisatsiooni kuulub tänase seisuga 143 riigi parlamenti ja 7 assotsieerunud liiget.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

5. mai 2006

Tagasiside