Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjonis

1. Seisukoha andmine Euroopa parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega muudetakse nõukogu direktiivi 92/85/EMÜ rasedate, hiljuti sünnitanud ja rinnaga toitvate töötajate tööohutuse ja töötervishoiu parandamise meetmete kehtestamise kohta (COM(2008)637). Kutsutud sotsiaalministeeriumi õigusosakonna õigusnõunik Reet Kodu ja tööeluarengu osakonna peaspetsialist Seili Suder.

2. Eesti esindatus Euroopa Liidus. Arutelu jätkamine. Riigikogu roll.

 Üritused, kohtumised, istungid

* Riigikogu esimees Ene Ergma annab Kiviõli I Keskkoolis astrofüüsika tunni, Lüganuse Keskkoolis ühiskonnaõpetuse tunni ja Aseri Keskkoolis ühiskonnaõpetuse tunni.

* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Lääne-Virumaal.

* Riigikogu ENPA delegatsiooni juht Andres Herkel, liikmed Kristiina Ojuland (25.01-30.01) ja Mailis Reps ning asendusliikmed Indrek Saar (24.01-30.01) ja Aleksei Lotman (26.01-30.01) osalevad Strasbourgis ENPA 2009. aasta istungjärgu 1. osaistungi töös. Valitakse assamblee president ja asepresidendid, samuti Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunikud. Assambleel arutatakse Armeenia delegatsiooni volituste küsimust, Venemaa ja Georgia sõja tagajärgi ja inimõiguste olukorda piirkonnas pärast sõda. Assamblee ees esineb ka Hispaania peaminister Jose Luis Rodriguez Zapatero.

* Riigikogu NATO PA delegatsiooni liige Sven Mikser osaleb (25.01-31.01) USAs, Washingtonis, Colorados ja Californias NATO PA kaitse- ja julgeolekukomitee väljasõiduistungil.

* Riigikogu liikmed Kadri Simson ja Urmas Reinsalu osalevad (25.01-31.01) Jaapanis sealse välisministeeriumi korraldatud seminaril „Jaapan ja Balti riigid“.

* Riigikogu liige Hannes Astok on (25.01-30.01) Washingtonis, kus ta esineb seal toimuval Maailmapanga konverentsil ettekandega „Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia arengu toetuseks“.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside