Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Kohtumine Euroopa Parlamendi saadikute Katrin Saksa, Andres Tarandi, Siiri Oviiri ja Tunne Kelamiga.

2. Eesti seisukohad 6. aprillil toimuval justiits- ja siseküsimuste nõukogu kohtumisel. Kutsutud  justiitsminister Rein Lang ja siseminister Jüri Pihl.

3. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni globaalse kliimakokkuleppe saavutamist käsitlevale teatisele (COM(2009)39). Kutsutud keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse ja -tehnoloogia osakonna välisõhu ja kiirgusohutuse büroo peaspetsialist Meelis Münt.

Üritused, kohtumised, assambleed

Kell 15.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma avab Balti Assamblee Karika korvpalliturniiri Rakvere Spordikeskuses (Kastani 12). Turniirist võtab osa Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. Võistlusel osalevad Eesti, Läti ja Leedu parlamentide võistkonnad.

* Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti delegatsiooni esimees Ivi Eenmaa ning delegatsiooni liikmed Marika Tuus ja Erki Nool (2.04-12.04) ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul (4. 04 -12. 04) osalevad Etioopias Addis Abebas IPU 120. assambleel. Peamised teemad, mis assambleel arutusele tulevad, käsitlevad rahu ja demokraatia ülesehitust ning arenguid ülemaailmse kriisi ajal. IPU alatised komiteed arutavad oma istungitel tuumarelvastumise vähendamise, kliimamuutuse, jätkusuutliku arengu ja taastuvenergiaga seotud küsimusi, samuti sõnavabadust ja õigust olla informeeritud.

5. aprilli toimub naisparlamendiliikmete kohtumine, kus on arutusel üleilmne finantskriis. Paneeldiskussioonidel keskendutakse muuhulgas laste väärkohtlemisega seotud probleemidele.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti ja delegatsiooni liige Aleksei Lotman osaleb  (3.04-6.04) ENPA delegatsiooni koosseisus Moldovas Chişinặus vaatlejatena Moldova parlamendivalimistel.  

NB! Riigikogu sünnipäevakuul on külastajatele avatud Pika Hermanni torn reedeti 3, 17 ja 24. aprillil kella 10.00-16.00 ning lahtiste uste päeval 23. aprillil alates kella 11.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside