Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Seisukoha andmine: Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõu ja EL nõukogu otsuse eelnõu, millega võimaldatakse liikmesriikide õiguskaitseasutustele ligipääs sõrmejälgede võrdlemise EURODAC-süsteemile (COM(2009)342, 344). Kutsutud siseministeeriumi migratsiooni- ja piirivalvepoliitika osakonna nõunik Kaili Didrichson ning korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna nõunik Jenny Jakobson.
 
2. Kohtumine Euroopa Parlamendi liikme Kristiina Ojulandiga.
3. Eesti seisukohad 30. novembril -1. detsembril toimuval töö-, sotsiaalpoliitika, tervishoiu ja tarbijakaitse nõukogu kohtumisel. Kutsutud sotsiaalminister Hanno Pevkur, sotsiaalministeeriumi eurokoordinatsiooni juht Annika Sepp ning eurokoordinatsiooni ja välissuhete osakonna peaspetsialist Nele Paluste.
 
4. EL ühine põllumajanduspoliitika pärast 2013. aastat: keskkonnasõbralik põllumajandus- ja maaelupoliitika (diskussioonipaber). Kutsutud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, põllumajandusministeeriumi maaelu- ja kalanduspoliitika asekantsler Toomas Kevvai, põllumajandus- ja kaubanduspoliitika asekantsler Andres Oopkaup, välissuhete ja arenduse asekantsleri kt Peeter Seestrand ja välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna eurokoordinatsiooni büroo juhataja Kristina Uibopuu.
 
5. Eesti seisukohad 30. novembril kuni 1. detsembril toimuval justiits- ja siseküsimuste nõukogu kohtumisel. Kutsutud justiitsminister Rein Lang ja siseminister Marko Pomerants.
 
Balti assamblee

27. – 28. novembrini toimub Leedus Vilniuses Balti Assamblee 28. istungjärk ning 15. Balti Nõukogu istung.
 
Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Balti Assambleel reedel, 27. novembril.
Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juhib Trivimi Velliste (26.11 – 28.11), delegatsiooni koosseisus võtavad Balti Assambleest osa veel delegatsiooni asejuht Mailis Reps (26.11. – 27.11) ning liikmed Helle Kalda (26.11 – 27.11), Sven Sester (26.11 – 28.11), Mart Jüssi (26.11 – 28.11) ning Margus Lepik (26.11 – 27.11).
 
Istungjärgul tehakse kokkuvõtteid lõppevast Leedu eesistumise aastast ning räägitakse tulevikuplaanidest Läti eesistumise ajaks. Kavas on allkirjastada Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu ühisavaldus.
 
Istungjärgul tulevad arutusele Balti koostöö tulevikukavad ja prioriteedid kuni aastani 2020. Samuti käsitletakse Balti koostööd kriisitingimustes eesmärgiga tagada julgeolek, jätkusuutlikkus ja kasv.
 
Balti Assamblee külalistena võtavad istungjärgust osa Balti parlamentide esimehed. Istungjärgul on lubanud osaleda ka Gruusia parlamendi esimees David Bakradze, GUAMi parlamentaarse Assamblee delegatsioon ning Põhjamaade Nõukogu ja Beneluxi Parlamentidevahelise Koostöönõukogu delegatsioonid.
 
Vilniuses toimuva istungjärgu raames antakse kätte ka Balti Assamblee tänavused kirjandus-, kunsti- ja teadusauhinnad.
 
Väliskomisjonide kohtumine
 
Balti Assambleega samal ajal (26.11 – 27.11) toimub Vilniuses ka kolme Balti parlamendi väliskomisjoni traditsiooniline kohtumine, kus ühe kõnealuse teemana tuleb kõneks ka parlamentaarse koostöö arengukava.
 
Kohtumisel osalevad Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning liikmed Silver Meikar, Valdur Lahtvee ja Vladimir Velman. Arutusel on Balti Assamblee võimalik reformimine, piiriliiklusega seotud küsimused, aga ka Venemaa kaasmaalaste poliitikat puudutavate mõningate dokumentide levitamine Balti riikides ning idapartnerlus ja suhted Venemaaga.
 
Muud üritused
 
* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Viljandimaal.
* Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas osaleb (27.11-29.11) Saksamaal 30. ISNY-Runde majandusfoorumil, kus käsitletakse majanduskriisist väljumise võimalikke strateegiaid.
* Riigikogu liige Maret Merisaar osaleb (27.11-29.11) Suurbritannias Oxfordis Oxfordi Ülikooli Rohelise Majanduse Instituudi korraldataval majanduskonverentsil, kus tulevad arutusele rohelise majanduse lahendused kliimaprobleemidele, majandus- ja keskkonnakriisile, aga ka vaesuse ennetamisega seonduv.
* Riigikogu liige Aleksei Lotman osaleb (26.11-27.11) Lätis Riias Läänemere regiooni põllumajanduse ja keskkonna alasel konverentsil, kus käsitletakse maaelu arengu programme, sellealast rahvuslikku poliitikat ning teaduse ja tehnoloogia arengu küsimusi. Konverentsi raames toimub ka 26. Balti taluniku auhinna üleandmise tseremoonia.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside