Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 - Euroopa Liidu asjade komisjonis

1. Eesti seisukohad 29.-30.septembril toimuval põllumajanduse ja kalanduse nõukogu kohtumisel. Kutsutud: põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

2. Eesti seisukohad 2.-3.oktoobril toimuval töö-, sotsiaalpoliitika, tervishoiu ja tarbijakaitse nõukogu (EPSCO) kohtumisel. Kutsutud sotsiaalminister Maret Maripuu.

3. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõu Euroopa töönõukogu asutamise või töötajate teavitamis- ja konsulteerimiskorra sisseseadmise kohta liikmesriigiülestes ettevõtetes või kontsernides (uuendatud sõnastuses) [COM(2008)419]. Kutsutud sotsiaalministeeriumi eurokoordinatsiooni ja välissuhete osakonna peaspetsialist Annika Sepp.

4. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2006/116/EÜ autoriõiguse ja sellega kaasnevate õiguste kaitse tähtaja kohta [COM(2008)464]. Kutsutud: kultuuriministeeriumi meedia ja autoriõiguse osakonna levitalituse juhataja Kärt Nemvalts.

Riigikogu teabepäev Hiiumaal
 

Riigikogu liikmed eesotsas Riigikogu aseesimehe Jüri Ratasega osalevad Hiiumaa kuu raames Riigikogu teabepäeval Hiiumaal.

Kell 9 külastatakse Orjaku Sadamat, seejärel tutvutakse Emmaste Kaugtöökeskuse, Sõru Sadama ja ASiga M ja P Nurst (plastitööstus Kärdlas). Kärdla linnapea Anton Kaljula tutvustab Kärdla sadama piirkonda.

Kell 14 algab Kärdlas kohtumine Hiiumaa omavalitsusjuhtidega, arutusel on Hiiumaa probleemid ja võimalikud arengud, moderaator on Jüri Ratas. Hiiumaa teabepäevast võtavad osa veel Riigikogu liikmed Tarmo Kõuts, Ene Kaups, Ain Seppik, Kalev Kotkas, Tarmo Mänd ja Aleksei Lotman.

Kohtumised, visiidid

* Riigikaitsekomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Mati Raidmaga on (25.09.2008-26.09) töövisiidil Soomes Helsingis, kus toimub Riigikogu riigikaitsekomisjoni ja Soome Eduskunna kaitsekomisjoni ühisistung. Visiidi käigus toimuvad veel kohtumised Soome välisministeeriumis, kaitseministeeriumis ning kaitsejõudude peastaabis. Muuhulgas on kõne all ka olukord Gruusias. Delegatsiooni kuuluivad riigikaitsekomisjoni aseesimees Kadri Simson ning liikmed Jaan Kundla, Jaak Salumets ja Trivimi Velliste.

 * Riigikogu esimees Ene Ergma ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad (26.09-27.09) Tšehhis Prahas Tšehhi Senati korraldataval Kesk-Euroopa Parlamentide esimeeste tippkohtumisel. Arutusel on rahvusparlamentide roll pärast Lissaboni lepingu vastuvõtmist. Lisaks korraldajale on kohtumisele oodata Austria, Bulgaaria, Eesti, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia ja Ungari parlamendi esindajaid.


* Riigikogu liikmed Jaanus Marrandi, Silver Meikar ja Paul-Eerik Rummo osalevad (26.09-29.09) OSCE Parlamentaarse Assamblee delegatsiooni koosseisus vaatlejatena Valgevene parlamendivalimistel.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside