Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Seisukoha andmine Euroopa Liidu Nõukogu otsuse eelnõule, mis lubab Euroopa Komisjonil avada läbirääkimised Euroopa Nõukogu isikuandmete automatiseeritud töötlemisel isiku kaitse konventsiooni uuendamiseks ja sätestab Euroopa Liidu konventsiooniga liitumise tingimused. Kutsutud justiitsministeeriumi avaliku õiguse talituse nõunik Sandra Mikli ja kantsleri nõunik EL asjades Kristi Värk.

2. Eesti seisukohad 1.-3. mail 2013 toimuval mitteametlikul Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu kohtumisel. Kutsutud haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna ettevõtluse talituse ekspert Kadri Mats ning ettevõtluse talituse peaspetsialist Kaupo Sempelson.

3. Seisukoha andmine Euroopa Liidu küberjulgeoleku paketile. Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakonna juhtivspetsialist Helena Raud.

4. Kiri Leedu parlamendi asespiikrilt Läänemere-äärsete riikide Läänemere strateegia rakendusalase koostöö kohta.

Üritused, kohtumised, konverentsid

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson on (24.04-4.05) visiidil Ameerika Ühendriikides, kus ta osaleb Arizonas McCaini Instituudi Sedona foorumil ja esineb Phoenixi äri- ja poliitikaeliidile loenguga „Eesti: NATO ja Euroopa Liidu liige“. Mihkelson kohtub ka Eesti aukonsuliga Arizonas. Washingtonis toimuvad kohtumised Kongressis ja Washingtoni Eesti Seltsis.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel ning liikmed Mailis Reps, Margus Hanson ja asendusliige Ester Tuiksoo osalevad (20.04-26.04) Strasbourgis ENPA 2013. aasta istungjärgu kevadistungil.

* Riigikogu liige Rein Randver võtab osa (25.05-28.04) Saksamaal Kielis Friedrich Eberti Fondi korraldatavast rahvusvahelisest Läänemere regiooni poliitika ja sotsiaalvaldkonna alase koostöö programmist.

* Riigikogu turismi ja kohaliku toidu toetusrühma esimees Imre Sooäär osaleb (25.04-28.04) Moskvas maailma rahvusköökide foorumil Omnivore.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside