Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Vabariigi 94. aastapäev

Kell 7.35 – Riigilipu pidulik heiskamine Pika Hermanni torni. Toompea lossi hoovis toimuval tseremoonial esineb kõnega Riigikogu esimees Ene Ergma ja õnnistussõnad ütleb EELK peapiiskop Andres Põder. Ene Kangroni, Kuldar Schütsi ja Kalev Kütaru dirigeerimisel tulevad Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride ja Kaitseliidu Tallinna Maleva puhkpilliorkestri esituses ettekandele Enn Võrgu „Eesti Lipp“ ning Juhan Aaviku „Hoia, Jumal, Eestit“.

Kell 8.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma tervitab Toompea lossi hoovis akadeemiliste organisatsioonide rongkäiku.

Kell 12 – Riigikogu esimees Ene Ergma jälgib Kaitseväe paraadi Tartus.

Kell 13.30Ene Ergma osaleb riigi teaduspreemiate, F.J. Wiedemanni keelauhinna, spordi- ja kultuuripreemiate kätteandmisel.

Kell 14 – Riigikogu aseesimehed Laine Randjärv ja Jüri Ratas osalevad aastapäevatseremoonial Jüriöö pargis Tallinnas.

Kell 18 – Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja pr Evelin Ilvese vastuvõtt Vanemuise kontserdimajas.

***

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson on (24.02-2.039 Eesti seltsi kutsel Ameerika Ühendriikides Seattle’is ja Kanadas Vancouveris, kus ta osaleb Eesti Vabariigi 94. aastapäevale pühendatud üritustel. Riigikogu väliskomisjoni USA töövisiidi ettevalmistamisega seoses külastab Mihkelson ka Washingtoni.

* Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas osaleb (22.02-25.02) Saksamaal Berliinis rahvusvahelisel konverentsil „Ühine majandusvalitsus Euroopa Liidule?“, kus ta esineb ka ettekandega. Visiidi käigus kohtutakse Nordrhein-Westfahleni liidumaa Euroopa asjade ja meediaministri ning Bundestagi Balti parlamendirühmaga.

* OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Väino Linde ja delegatsiooni liige Jaak Allik osalevad (22.02-25.02) Austrias Viinis OSCE PA 11. talveistungil.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside