Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – EL asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 29.-30. mail 2013 toimuval Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu istungil. Kutsutud: majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ja haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo.

2. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule, millega sätestatakse kiire elektroonilise side võrkude kasutuselevõtukulude vähendamise meetmed (COM(2013)147).

3. Eesti seisukohad 26.-28. mail 2013 toimuval mitteametlikul EL põllumajanduse ja kalanduse nõukogu kohtumisel. Seisukohti tutvustavad põllumajandusministeeriumi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ja eurokoordinatsiooniosakonna nõunik Pirjo Laanesaar.

4. Seisukoha andmine Eesti raamseisukohtadele põllumajandussektori riigiabi ja vähese tähtsusega abi reeglite kohta perioodil 2014-2020, täiendamine (arutelu jätkamine). Seisukohti tutvustab põllumajandusministeeriumi põllumajandusturu korraldamise osakonna juhataja Mai Talvik.

Üritused, kohtumised, konverentsid

Kell 9.30 – Riigikogu konverentsisaalis jätkub Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee monitooringukomitee 2-päevane (23. – 24. maini) istung, mida juhatab ENPA Eesti delegatsiooni juht, monitooringukomitee esimees Andres Herkel. Istungi päevakorras on kuulamine külmutatud konfliktide teemal. Ettekande teeb endine nn Naiste Koalitsiooni (Women’s Coalition) liider ja Põhja-Iirimaa rahuprotsessi vanemläbirääkija Jane Morrice. Käsitletakse Abhaasia ja Lõuna-Osseetia, Mägi-Karabahhia ning Transnistriaga seotud teemasid.

* Riigikogu väliskomisjoni liikmed osalevad 24. – 26. maini toimuval VI rahvusvahelisel Lennart Meri konverentsil (Radisson Blue Hotel).

* Ene Ergma osaleb 23. – 25. maini Eesti Külaliikumise Kodukant Aasta küla 2013 konkursi hindamiskomisjoni töös, mille raames ta neljapäeval, 23. mail külastab Rimmu küla Viljandimaal, 24. mail Lutsu küla Põlvamaal, Krabi küla Võrumaal ja Hargla kandi küla Valgamaal ning 25. mail Melliste küla Tartumaal ja Lustivere piirkonna külasid Jõgevamaal.

* Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni juht Laine Randjärv osaleb (23.05-24.05) Riias kohtumisel BA Läti delegatsiooniga. Muuhulgas on arutusel ka 2014. aastal Eesti BA eesistumisega seotud küsimused ning Eesti eesistumise kogemus Läänemere Parlamentaarses Konverentsis.

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb (23.05-24.05) Turus VI Läänemere Foorumil, kus ta esineb ka ettekandega. Foorumi peateema on Venemaa ja uued väljakutsed Läänemere regioonis.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside