Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 9.30 Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni ühisistung

1. Eesti seisukohad 27.-28. aprillil toimuval üldasjade ja välissuhete nõukogu (GAERC) kohtumisel. Kutsutud välisminister Urmas Paet.

Seejärel EL asjade komisjonis

2. Eesti esindatus Euroopa Liidus, arutelu jätkamine. Kutsutud Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas.

3. Euroopa Liidu asjade komisjoni kokkuvõte kuulamistest: „Eesti esindatus Euroopa Liidus”, projekti arutelu.

4. Plaanitav kohtumine Euroopa Komisjoni infoühiskonna ja meedia voliniku Viviane Reding‘iga 28. aprillil.

5. Muudatusettepaneku tegemine Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse muutmise seaduse eelnõule 453 SE.

Üritused, kohtumised, koosolekud

* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Raplamaal, kus külastatakse kohalikke omavalitsusi, ettevõtteid ja koole.

* Riigikogu aseesimees Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Kristiina Ojuland osaleb (23.04-25.04) Prantsusmaal Strasbourgis ENPA liberaaldemokraatliku fraktsiooni juhatuse koosolekul.

* Ken-Marti Vaher ja Urmas Reinsalu osalevad (24.04-26-04) Taanis Zealandis rahvusvahelisel noorte parlamendiliikmete konverentsil “Käesolev kriis ja õppetunnid tuleviku sotsiaalseks ja majanduslikuks raamistikuks”.

* Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liikmed Mart Jüssi ja Margus Lepik osalevad (23.04-24.04) Leedus Klaipedas Balti Assamblee keskkonnakomisjoni ja majanduskomisjoni ühisel ümarlaual „Jätkusuutliku, turvalise ja konkurentsivõimelise energiaturu loomine Läänemere regioonis”.

* Riigikogu liige Peeter Tulviste osaleb (22.04-24.04) Venemaal Moskvas Tartu Ülikooli päeval Moskva Ülikoolis

* Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts osaleb (18.04-24.04) Ameerika Ühendriikides Washingtonis Euroopa Julgeoleku ja Kaitseassamblee poliitikakomitee kohtumistel USA Riigidepartemangus, Pentagonis, Luure Keskagentuuris (CIA) ning USA poliitikaanalüütikutega. Arutusel on üle-atlandilised suhted, NATO tulevik, suhted Venemaaga ning Afganistani ja Pakistani suhtes teostatav poliitika, samuti energiajulgeolek, relvastuse vähendamine, olukord Balkanil, Lähis-Idas, Iraanis ja Iraagis

NB! Riigikogu sünnipäevakuul on külastajatele avatud Pika Hermanni torn ka reedel 24. aprillil kella 10.00 – 16.00.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside