Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 9.15 – Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni ühisistung

1. Eesti seisukohad 26.-27. mail toimuval üldasjade ja välissuhete nõukogu kohtumisel, kus osalevad ka arengukoostöö- ja kaitseministrid. Kutsutud välisminister Urmas Paet, välisministeeriumi poliitikadirektori osakonna 1. büroo direktor Kristina Meius, välismajanduse ja arenguabi osakonnast Tiina Tarkus ja kaitseministeeriumi NATO ja ESDP osakonna juhataja Henrik Praks.

Üritused, konverentsid, valimised Gruusias

* Riigikogu esimees Ene Ergma, Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Trivimi Velliste ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad (21.05-24.05) Prantsusmaal Strasbourgis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee liikmesriikide parlamentide esimeeste konverentsil. Konverentsil käsitletakse kaht põhiteemat: parlamendid ja tsiviilühiskond ning rahvusparlamendid ja Euroopa Nõukogu – edendades demokraatlikke väärtusi, väärtustades inimõigusi ning õigusriiki.

* Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland on ringsõidul Raplamaal.

* Kristiina Ojuland ja Rein Ratas osalevad (23.05-24.05) Rootsis Lindingös ELDRi (Euroopa Liberaaldemokraadid) Läänemere regiooni konverentsil. Päevakorras on Läänemere strateegia – Rootsi prioriteedid, ülemerekaubandus, Baltimaade ees seisvad ülesanded ning transport ja säästev areng.

* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas (21.05-23.05) ja Riigikogu liige Rein Ratas (22.05-23.05) osalevad Belgias Brüsselis Euroopa Komisjoni korraldataval Euroopa Rohelise pealinna tiitli avaüritusel.

* Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb (23.05-25.05) Lätis Jurmalas valitsusvälise organisatsiooni Baltijas Forums korraldataval konverentsil „Euroopa Liit ja Venemaa 2008. aastal: uute lähenemiste otsingul“. Käsitletakse Venemaa ja Euroopa Liidu poliitiliste ja majanduslike suhete perspektiivi pärast Venemaa presidendivalimisi.

* Riigikogu maaelukomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Kalev Kotkasega on (22.05-23.05) vastuvisiidil Leedu Seimis Vilniuses. Visiidi käigus toimub ühisistung Seimi maaelukomisjoniga, tutvutakse Seimi tööga ning külastatakse Žeimena lõhekasvatusfarmi ja „Terakota“ talu. Delegatsiooni koosseisu kuuluvad veel komisjoni liikmed Rein Aidma, Kaia Iva, Heimar Lenk ja Imre Sooäär.

* Riigikogu NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Jürgen Ligi (22.05-27.05) ning liikmed Sven Mikser (22.05-27.05) ja Kadri Must (23.-27.05) osalevad Saksamaal Berliinis NATO PA kevadistungil ja komiteede istungitel.

* Riigikogu liikmed Helmer Jõgi, Mart Laar, Väino Linde, Mati Raidma ja Evelyn Sepp osalevad (17.05-23.05) vaatlejatena Gruusia parlamendivalimistel.

* ENPA Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb (20.05-23.05) ENPA delegatsiooni koosseisus vaatlejana Gruusia parlamendivalimistel.

* OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Mart Nutt ja asendusliige Jaanus Marrandi osalevad (17.05-23.05) OSCE PA delegatsioonis vaatlejana Gruusia parlamendivalimistel.

* NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Kadri Must osaleb (18.05-23.05) NATO PA delegatsiooni koosseisus vaatlejana Gruusia parlamendivalimistel.

* ENPA Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps osaleb (18.05-23.05) Prantsusmaal Pariisis ENPA migratsiooni-, põgenike- ja rahvastikukomitee istungil. Arutusel on asüüli puudutavate otsuste kvaliteet Euroopa Nõukogu liikmesriikides, samuti migratsiooniprobleemid ning põgenikega seonduvad küsimused nagu põgenike eluaseme probleemid.

* Riigikogu majanduskomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Urmas Klaasiga on (19.05-23.05) Ukraina Ülemraada esimehe Arseni Jatseniuki kutsel visiidil Ukrainas. Visiidi käigus kohtub Riigikogu majanduskomisjoni esindus Ülemraada esimehe, Ülemraada majanduskomisjoni, transpordikomisjoni ja energeetikakomisjoniga. Samuti on kavas kohtumised Ukraina transpordiministeeriumis. Ülemraadas toimuvate kohtumiste teemadeks on transpordi arendamine, transiit, logistika, teedeehitus, sadamate arendamine ja energeetika. Ka külastatakse Dnepropetrovskit ja Zaporožjet. Kavas on kohtumised oblasti kuberneri ja linnapeaga. Tutvutakse Dnepropetrovski ettevõtetega ja kohtutakse ka Ukrainas tegutsevate Eesti ettevõtjatega. Delegatsiooni kuuluvad veel komisjoni aseesimees Kalev Kallo ning liikmed Taavi Veskimägi, Margus Lepik, Aivar Riisalu ja Ester Tuiksoo.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside