Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade ja väliskomisjoni ühisistung

1. Eesti seisukohad 26.-27. jaanuaril toimuval üldasjade ja välissuhete nõukogu (GAERC) kohtumisel. Kutsutud välisminister Urmas Paet.

2. Eesti eesmärgid Tšehhi Vabariigi EL Ministrite Nõukogu eesistumise perioodil.  Kutsutud Riigikantselei EL sekretariaadi Euroopa Liidu asjade direktor Juhan Lepassaar.

Seejärel Euroopa Liidu asjade komisjonis

3. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, milles käsitletakse elektronrahaasutuste asutamist ja tegevust ning usaldatavusnormatiivide täitmise üle teostatavat järelevalvet ning millega muudetakse direktiive 2005/60/EÜ ja 2006/48/EÜ ning tunnistatakse kehtetuks direktiiv 2000/46/EÜ [COM(2008)627]. Kutsutud rahandusministeeriumi finantsturgude osakonna spetsialist Helen Korju.

4. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega muudetakse nõukogu direktiive 77/91/EMÜ, 78/855/EMÜ ja 82/891/EMÜ ning direktiivi 2005/56/EÜ seoses aruandlus- ja dokumenteerimisnõuetega ühinemise ja jagunemise korral [COM(2008)576]. Kutsutud: justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna eraõiguse talituse nõuniku kt Marget Kukk.

Kell 9.30Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu tippkohtumine

Riigikogu konverentsisaalis toimub Balti Assamblee (BA) ja Põhjamaade Nõukogu (PN) traditsiooniline aasta tippkohtumine, mille avavad Balti Assamblee president Mantas Adomėnas ning Põhjamaade Nõukogu president Sinikka Bohlin.

Kohtumisel antakse ülevaade 2008. aasta koostööst ning lepitakse kokku 2009. aasta tegevusplaanis. Kohtumisest võtavad osa mõlema organisatsiooni presiidiumid ja komisjonide esimehed.

Teemadiskussioonina käsitletakse Läänemere strateegiat, kus peaettekandjaks on PN presiidiumi liige, Soome endine välisminister Erkki Tuomioja, kaasettekandja BA Eesti delegatsiooni juht Trivimi Velliste.

Pärastlõunasel teemadiskussioonil on arutusel säästva arenguga seonduv, peaettekande teeb Eesti delegatsiooni juhi asetäitja Mailis Reps, sõnavõttudega esinevad PN äri- ja tööstuskomitee esimees Lisbeth Grönfeldt Bergman, BA president Mantas Adomėnas ja BA majandus-, kommunikatsiooni- ja informaatikakomitee aseesimees Vents Armands Krauklis.

***
* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Läänemaal.


* 23. – 25. jaanuarini jälgib Riigikogu esimees Ene Ergma Otepääl toimuvaid Maailma Karikavõistlusi Murdmaasuusatamises.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside