Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni ühisistung
1. Eesti seisukohad 26.-27. aprillil 2010 toimuval Euroopa Liidu üldasjade nõukogu ja välisasjade nõukogu istungil, kus osalevad ka kaitseministrid. Kutsutud välisministeeriumi poliitikadirektor Clyde Kull, poliitikadirektori osakonna 1. büroo direktor Kristina Meius ja kaitseministeeriumi NATO ja Euroopa Liidu osakonna juhataja Eerik Marmei.

Seejärel Euroopa Liidu asjade komisjonis
2. Läänemere strateegia rakendamine (ohutus ja julgeolek). Kutsutud siseministeeriumi regionaalarengu osakonna Euroopa territoriaalse koostöö büroo juhataja Krista Kampus.

Kell 13.30 –
sotsiaalkomisjoni avalik istung (konverentsisaalis)
Seoses vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse vastu võitlemise Euroopa aastaga toimub arutelu teemal „Vaesusest Eestis“. Tutvustatakse statistikaameti sellekohast analüüsi. Istungist toimub otseülekanne internetis aadressil: https://www.riigikogu.ee/live/otse.asx . Istung on avatud kõigile Riigikogu külalistele.

Kell 13.30 – õiguskomisjoni avalik istung
(ruumis L262)
Toimub arutelu teemal  „Uimastisõltuvus ja narkokuritegevus“.  Kõne all on narkomaania noorte seas ja karistuste muutumine viimaste aastate jooksul. Istung on avatud kõigile Riigikogu külalistele.

Jüriöö ülestõusu aastapäev

Kell 18
– Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Jüriöö ülestõusu 667. aastapäeva tähistamisel Jüriöö pargis.
***

RIIGIKOGU LAHTISTE USTE PÄEV 2010

Kell 10.45
– Politsei- ja Piirivalveameti Ühendorkester alustab tervituskontserti Toompea lossi ees.

Kell 11
– Riigikogu esimees Ene Ergma tervitab külalisi Riigikogu hoone trepil.

Kell 12-13
– valitsuse infotund Riigikogu istungisaalis. Rahva küsimustele vastavad peaminister Andrus Ansip, rahandusminister Jürgen Ligi, siseminister Marko Pomerantsja sotsiaalminister Hanno Pevkur.

Kell 12.15-13
– õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher tutvustab koduomanike võlakaitse seadust ( ruumis R 312).

Kell 13.30
– sotsiaalkomisjoni ja õiguskomisjoni avalikud istungid

Kell 11-17
– ekskursioonid  Toompea lossis, pääs Pika Hermanni torni. Toompea lossis on võimalus tutvuda eelmise aasta parimate Eesti pressifotode näituse ja I Riigikogu esimehe Juhan Kuke mälestusnäitusega; kunstisaalis on avatud tekstiilikunstnike Maasike Maasiku ja Tiina Puhkani vaibanäitus, kohvikus saab vaadata filmi “Meie parlament – Riigikogu” ja parlamenditeemalist animafilmi sarjast „Lotte 90”; lapsed saavad joonistada; avatud on parlamendi e-saal. Külalistele jagatakse Riigikogu tutvustavaid infomaterjale ja vestibüülis müüakse suveniire.

Kell 17-18
– Valges saalis on Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori kontsert.

Avatud on ka Riigikogu teabekeskus
(Toompea 1).

Kell 11
– film „Oma Maapäev“. Režissöör Hardi Volmer, stsenaristid Indrek Hirv ja Hardi Volmer, ERR 2007.

Kell 12
– Toomklubi Teatrikooli etendus „Lapsesuu“. Improvisatsioonid kooliteemadel.

Kell 13
– film „Nagu orkester. Eesti parlamentarismist.“ Dokumentaalsarjast 11 tuhat aastat hiljem. Autor Indrek Treufeldt, ERR 2008.

Kell 14
– Tallinna 32. Keskkooli teatristuudio Rubiku Kuubiku etendus „Noorus“.

Kell 15
Erki Noole ja Jüri Tamme kehalise kasvatuse tund.
Teabekeskuses on avatud ka Riigikogu ajalugu ja tegevust tutvustav püsinäitus, näidatakse Euroopa Parlamenti tutvustavaid lühifilme ja jagatakse praktilisi näpunäiteid Riigikogu veebilehe kasutamiseks.
Ülevaatlik teave Riigikogu lahtiste uste päevast on internetis siin:

NB!
Kuna Toompea lossi külalistel tuleb läbida turvaväravad, palume varuda aega ja kannatust. Aja kokkuhoiu mõttes oleks mõistlik jätta metallesemed ja suured kotid koju. Kaasa võta vaid hea tuju!
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside