Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 09.30 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Kohtumine Euroopa Komisjoni asepresidendi, transpordivoliniku Siim Kallasega.

2. Eesti seisukohad 26. oktoobril 2010 toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusnõukogu istungil. Kutsutud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Kell 11- Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni avalik ühisistung
(Konverentsisaalis, otseülekaane veebis aadressil https://www.riigikogu.ee/live/otse.asx )

3. Eesti seisukohad 28.-29. oktoobril 2010 toimuval Euroopa Ülemkogu istungil. Kutsutud peaminister Andrus Ansip.
 

4. Eesti seisukohad 25. oktoobril 2010 toimuval Euroopa Liidu üldasjade nõukogu ja välisasjade nõukogu istungil. Kutsutud välisministeeriumi poliitikadirektor Sander Soone.

Riigikogu teabepäev Lääne-Harjumaal
Harjumaa kuu raames toimub Riigikogu teabepäev Lääne-Harjumaal
 
Kell 9 – kohtumine Harjumaa Omavalitsuste Liidu esindajatega (Sirge tn 2, Tallinn). Osalevad Harju maavanem Ülle Rajasalu ja Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimees Vello Jõgisoo. Harjumaa ettevõtlusest teeb ettekande Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse juhataja Kaupo Reede.

Kell 10
– tutvutakse Keilas asuva ettevõttega Harju Elekter. Osaleb Keila linnapea Tanel Mõistus.
 
Kell 11.30 – tutvutakse Paldiskis asuva Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumiga. Osaleb Paldiski linnapea Kaupo Kallas. Külastatakse ka Paldiski Lõunasadamat.
 
Kell 13 – külastatakse Harju-Madise kirikut ja Padise kloostrit
 
Kell 13.30 – külastatakse Rummu Vanglat ja tutvutakse selle kutsehariduskeskusega. Osaleb Vasalemma vallavanem Aleksei Shatov.
 
Teabepäevast võtavad osa Riigikogu aseesimees Keit Pentus ning Riigikogu liikmed Leino Mägi, Jaak Salumets, Vladimir Velman, Karel Rüütli, Mart Laar, Mari-Ann Kelam, Marko Mihkelson ja Marek Strandberg.

Balti Assamblee 

Riias toimub 21.-23. oktoobrini Balti Assamblee (BA) 29. istungjärk ning 16. Balti Nõukogu istung. Balti Assambleest võtavad osa Riigikogu esimees Ene Ergma (21.10 – 22. 10) ning BA Eesti delegatsioon eesotsas delegatsiooni juhi Trivimi Vellistega 
Reedel, 22 oktoobril kell 9 toimuvad komiteede istungid, kell 11.15 avatakse BA 29. istungjärk ja kell 11. 45 koguneb Balti Nõukogu. Arutatakse koostööd majanduskriisi tingimustes ning Balti riikide edasisi ülesandeid julgeoleku, jätkusuutlikkuse ja kasvu soodustamisel ning ka Balti riikide institutsioonide koostöö tegevuskava, prioriteete ja arengut pikaajalises perspektiivis. Üks põhiettekandjaid on professor Marju Lauristin. Istungjärgu jooksul loodetakse jõuda kokkuleppele sellistest koostöövaldkondades nagu piirkondliku energiaturu arendamine ja energiavarustuskindlus, teadmistepõhise majanduse arendamine ning infrastruktuuri arendamine (Rail Baltica, Via Baltica). Sõnavõttudega esinevad ka välisdelegatsioonide esindajad. Pärast lõppresolutsiooni vastuvõtmist toimub pidulik BA kultuuriauhindade üleandmise tseremoonia. Kirjandusauhind antakse üle Ene Mihkelsonile. Assambleest võtavad osa ka Peep Aru, Helle Kalda ja Mart Jüssi.

Muud üritused, kohtumised, konverentsid

Kell 11 – Riigikogu aseesimees Keit Pentus osaleb Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingu 15. sünnipäeva tähistamisel (Poska 15).
* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb(20.10-22.10) Stockholmis konverentsil „Stockholm – Euroopa roheline pealinn 2010”. Konverentsist võtavad osa poliitikud ning kõrgemad ametnikud ja eksperdid Euroopa linnadest ja USAst. Konverentsi eesmärgiks on avada arutelusid, jagada mõtteid ning vahetada kogemusi jätkusuutliku keskkonna arenguks kasvavates suurlinnades.
* Riigikogu riigikaitsekomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Mati Raidmaga on (21.10-22.10)  töövisiidil Helsingis. Kohtutakse Soome parlamendi kaitsekomisjoniga ning kaitseministeeriumi esindajatega, tutvutakse valitsuse kriisijuhtimiskeskusega. Kohtumistel tulevad arutusele teemad, mis käsitlevad Soome ja Eesti tegevust ISAF-operatsioonis, NORDEFCOt, kaitsejõudude struktuurimuudatusi, kaitsepoliitilist koostööd, Euroopa Liidu lahingugruppide kontseptsiooni, Soome NATO-koostööd. Delegatsiooni kuuluvad veel riigikaitsekomisjoni liikmed Jaan Kundla, Kalvi Kõva ja Nelli Privalova.
* Riigikogu Eesti-Aafrika parlamendirühma aseesimees Silver Meikar osaleb (21.10-24.10) Brüsselis Euroopa Parlamendi korraldataval seminaril „Aafrika naiste õigused ja sooline võrdsus – parlamentaarse strateegia kujundamine” ning AWEPA nõukogu istungil.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside