Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Vabariigi Valitsuse raamdokumendi “Eesti Euroopa Liidu poliitika 2007-2011” arutelu.

2. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 2004/2003 Euroopa tasandi erakondi reguleerivate määruste ja erakondade rahastamise eeskirjade kohta.

Visiidid, seminarid, konverentsid

* Riigikogu esimees Ene Ergma ning Riigikogu liikmed Aadu Must, Imre Sooäär, Ester Tuiksoo, Liina Tõnisson ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad (19.09-22.09) Portugalis Lissabonis Riigikogu esimehe ametlikul visiidil.   tehnoloogia ning kõrghariduse ministri Mariano Gago’ga. Reedel, 21. septembril, toimub väljasõit Évorasse, kus Riigikogu delegatsiooni võtavad vastu Évora Ülikooli esindajad. Kell 12.30 suundutakse Évora linnavalitsusse, kus külalisi tervitab linnapea José de Oliveira. Pärastlõunal toimuvad Lissabonis kohtumised kaitseministeeriumi kaitse- ja mereasjade riigisekretäri João Mira Gomes’i ning välisministeeriumi Euroopa asjade riigisekretäri Manuel Lobo Antunes’iga.

* Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Trivimi Velliste ning liikmed Mart Jüssi, Peep Aru ning Margus Lepik osalevad (20.09-22.09) Belgias Brüsselis Balti Assamblee. Põhjamaade Nõukogu ja Beneluxi Parlamentidevaheline Konsultatiivnõukogu kolmepoolsel seminaril „Väikeriikide koostöö laienenud Euroopas” ning Balti Assamblee presiidiumi istungil. Arutusel on nii poliitilise kui regionaalse koostöö aspektid, aga ka energia- ja keskkonnaküsimused.

* Riigikogu majanduskomisjoni liige Hannes Astok osaleb (18.09-21.09) Portugalis Lissabonis „Neljandal e-valitsemise konverentsil”, kus käsitletakse e-valitsemise kasutegurit. Arutatakse, kuidas laiendada informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiate (ITC) kasutusvõimalusi juurdepääsuks avalikele teenustele.

* Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti rühma president Ivi Eenmaa osaleb (19.09-21.09) Soomes Mikkelis IPU soome-ugri rühmade nõupidamisel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside