Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 23. märtsil toimuval põllumajanduse ja kalanduse nõukogu kohtumisel. Kutsutud põllumajandusministeeriumi toiduohutuse asekantsler Toivo Nõvandi, põllumajandus- ja kaubanduspoliitika asekantsler Andres Oopkaup, maaelu arengu osakonna juhataja Henno Nurmsalu, maaelu arengu osakonna juhataja asetäitja Marko Groban ja eurokoordinatsioonibüroo juhataja asendaja Laura Ingerpuu.

2. Eesti seisukohad 22.- 23. märtsil toimuval haridus-, kultuuri- ja noorteministrite mitteametlikul nõukogu kohtumisel. Kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi EL sekretariaadi juhataja Helina Vallaste.

3. Seisukoha andmine EL Nõukogu direktiivi eelnõule, millega muudetakse direktiivi 2003/48/EÜ hoiuste intresside maksustamise kohta (KOM(2008)727). Kutsutud rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna nõuniku kt Elo Haugas.

4. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele „Strateegilised eesmärgid ja soovitused seoses ELi meretranspordipoliitikaga kuni 2018. aastani” (COM(2009)8). Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Andres Lippmaa ja lennundus- ja merendusosakonna nõunik Martin Rakov.

5. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele ja tegevuskavale, mille eesmärk on luua Euroopa piirideta meretranspordiruum (COM(2009)10). Kutsutud majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Andres Lippmaa ja lennundus- ja merendusosakonna nõunik Martin Rakov.

6. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, mis käsitleb energia tarbimist mõjutavate toodete märgistamist (COM(2008)778). Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna juhataja asetäitja Ando Möldre.

7. Seisukoha andmine Euroopa Liidu varjupaigapaketile. Kutsutud siseministeeriumi migratsiooni- ja piirivalvepoliitika osakonna nõunik Kaili Didrichson ja sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna peaspetsialist Triin Raag.

8. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule rehvide kütusesäästlikkuse ja muude oluliste parameetrite märgistamise kohta (COM(2008) 779). Kutsutud keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse ja -tehnoloogia osakonna välisõhu ja kiirgusohutuse büroo peaspetsialist Meelis Münt.

Üritused, töövisiidid

* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Ida-Virumaal.

* Riigikogu esimees Ene Ergmaon ametlikul visiidil Bulgaarias. Teda saadavad Riigikogu liikmed Hannes Astok, Ott Lumi, Jaanus Marrandi, Toomas Varek ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul. Riigikogu esimeest saadab visiidil Eesti suursaadik Bulgaarias Rein Oidekivi. Visiit kestab 18.-21. märtsini.

Reedel, 20. märtsil külastatakse Veliko Tarnovot, kus Riigikogu esimehe võtab Tzarevetzi lossis vastu Veliko Tarnovo linnapea Roumen Rašev. Pärastlõunal tutvutakse Etara Etnograafia Teemapargiga.

Riigikogu delegatsioon saabub tagasi Eestisse laupäeval.

* Riigikogu liige Taavi Veskimägi osaleb (18.03 -20.03) Berliinis Konrad Adenaueri Fondi ja Saksa Rahvusvahelise ja Julgeoleku Instituudi korraldataval konverentsil “Ülemaailmne juhtimine majanduskriisi tingimustes”.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside