Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni ühisistung
1. Eesti seisukohad 22. novembril 2010 toimuval Euroopa Liidu üldasjade ja välisasjade nõukogu istungil. Kutsutud välisministeeriumi poliitikadirektor Sander Soone, poliitikadirektori osakonna 1. büroo direktor Kristina Meius ja välismajanduse ja arengukoostöö osakonna arengukoostöö büroo direktor Priit Turk.

Seejärel EL asjade komisjonis:
2. Eesti seisukohad 22.-23. novembril 2010 toimuval mitteametlikul Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitikaga tegelevate ministrite kohtumisel. Kutsutud rahandusministeeriumi riigi eelarvepoliitika asekantsler Ivar Sikk ja siseministeeriumi regionaalarengu osakonna juhataja Priidu Ristok.
3. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega luuakse ühtne Euroopa raudteepiirkond ja Euroopa ühtse raudteepiirkonna väljaarendamist käsitlev Euroopa Komisjoni teatis (COM(2010)474, 475). Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi raudteetalituse juhataja Indrek Laineveer.

Kohtumised, üritused

Kell 10 –
Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Lähte Ühisgümnaasiumis Riigikogu liikmete ning gümnasistide debatil „Noorte võimalused Eestis”.
 
Kell 11 – Riigikogu aseesimees Keit Pentus avab Riigikogu istungisaalis Lastekaitse Liidu noortekogu ja Eesti Õpilasesinduste Liidu eestvedamisel toimuva noortefoorumi „101 last Toompeale”. Foorumil tulevad arutusele noori puudutavad aktuaalsed teemad, pakutakse lahendusi kitsaskohtadele ning tehakse ettepanekuid seaduste parandamiseks ja muutmiseks. Järjekorras juba 19. foorumi teemaks on „Ka minul on oma karjäär!” . Noortefoorumiga tähistatakse lapse õiguste konventsiooni vastuvõtmist 20. novembril 20 aastat tagasi ÜRO peaassambleel. Lisaks Riigikogu aseesimehele esinevad foorumil päevakohaste sõnavõttudega Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Peeter Kreitzberg, Lastekaitse Liidu juhataja Alar Tamm, Lastekaitse Liidu noortekogu esimees Nikolai Kunitsõn, Eesti Õpilasesinduste Liidu ning Noorteühingu TORE esindajad. Valitakse istungi spiiker ning ürituse lõpus kuulutatakse välja kõige lapsesõbralikum ühiskonnategelane ja organisatsioon.
Kell 12.30 – Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed kohtuvad Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvesega.
 
* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Viljandimaal, kus ta külastab omavalitsus- ja haridusasutusi ning ettevõtteid ja tutvub kohaliku elu-oluga.
  
* Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Maret Merisaar osaleb (18.11-20.11) Leedus Vilniuses Euroopa majandus- ja sotsiaalkomitee konverentsil, kus käsitletakse kriisi mõju tööhõivele Balti riikides.
 
* Riigikogu väliskomisjoni liige Silver Meikar osaleb (18.11-21.11) Gruusias Tbilisis Jamestown Foundationi korraldataval teisel rahvusvahelisel konverentsil „Peidetud rahvad, maetud kuritööd: Põhja-Kaukaasia mineviku ja tuleviku vahel”.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside