Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjonis

 

1. Eesti seisukohad 22. mail toimuval põllumajanduse ja kalanduse nõukogu kohtumisel.

2. Eesti seisukohad 28.-30. mail toimuval mitteametlikul põllumajanduse ja kalanduse nõukogu kohtumisel. Kutsutud põllumajandusminister Ester Tuiksoo.

3. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega muudetakse nõukogu direktiivi 91/477/EMÜ relvade omandamise ja valduse kontrolli kohta.

4. Seisukoha andmine Euroopa Liidu Komisjoni rohelisele raamatule, mis käsitleb EÜ konkurentsieeskirjade rikkumisest tekkinud kahjude hüvitamist.

5. Seisukoha andmine Euroopa Liidu Nõukogu direktiiv ühendusevälistest riikidest saabuvate reisijate imporditavate kaupade käibemaksust ja aktsiisist vabastamise kohta.

 

Üritused

* Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp osaleb (kuni 20.05) Londonis Poliitika Võrgustiku korraldataval tulevikuteemalisel foorumil, millel arutatakse keskkonna, demograafia ja majanduse arenguga seotuid küsimusi.

* Eesti OSCE PA delegatsiooni liige Väino Linde osaleb (kuni 23.05) Montenegro referendumi läbiviimise vaatlemisel.

* Maaelukomisjoni aseesimees Jaanus Marrandi ja liikmed Rein Aidma, Imre Sooäär ning Tiit Tammsaar osalevad (kuni 20.05) Bratislavas töövisiidil Slovakkia parlamenti.

* Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Andres Taimla ja liikmed Jüri Tamm, Vladimir Velman ning Sven Sester osalevad (kuni 21.05) Belgias Liège’is ja Maastrichtis Beneluxi Parlamentidevahelise Konsultatiivnõukogu, Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu konverentsil narkootikumide vastu võitlemise teemal.

 * Keskkonnakomisjoni aseesimees Aivar Õun ning liikmed Küllo Arjakas ja Jüri Šehovtsov osalevad (kuni 21.05) Pihkvas Euroopa Julgeoleku Soome Komitee piiriülese koostöö konverentsil.

* Riigikogu NATO PA Eesti delegatsiooni juht Sven Mikser osaleb (kuni 21.05) Brüsselis NATO PA kaitse- ja julgeoleku ning poliitika komiteede töös.

 * Riigikogu Lääne-Euroopa Liidu Assamblee Eesti delegatsiooni liikmed Olav Aarna ja Marika Tuus osalevad (kuni 19.05) Berliinis 3. rahvusvahelise parlamendiliikmete päeva raames toimuval rahvusvahelisel õhuruumi konverentsil ja näitusel.

 Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside