Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – EL asjade komisjon

1. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule pankade ja investeerimisühingute usaldatavusnormatiivide osas (COM(2011)452) ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, mis käsitleb krediidiasutuste tegevuse alustamise tingimusi ning krediidiasutuste ja investeerimisühingute usaldatavusnõuete täitmise järelevalvet ning millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2002/87/EÜ, milles käsitletakse finantskonglomeraati kuuluvate krediidiasutuste, kindlustusseltside ja investeerimisühingute täiendavat järelevalvet (COM(2011)453). Kutsutud rahandusministeeriumi finantsturgude osakonna juhataja Thomas Auväärt.
2. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni rohelisele raamatule audiovisuaalteoste internetis levitamise kohta Euroopa Liidus: võimalused ja probleemid digitaalse ühtse turu kujundamisel (COM(2011)427). Kutsutud justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna eraõiguse talituse nõunik Triin Tõnisson ja eraõiguse talituse juhataja Indrek Niklus.

Üritused, kohtumised

Kell 11
– Riigikogu istungisaalis algab traditsiooniline noortefoorum 101 last Toompeale teemal „Kes kujundavad meie väärtusi?“. Avasõnavõtuga esineb Riigikogu esimees Ene Ergma. Tervitussõnad ütleb Lastekaitse Liidu juhataja Alar Tamme. Sõna võtab ka Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas. Toimuvad lapsesõbraliku organisatsiooni ja ühiskonnategelase valimised. Töö käigus valmib teemakohane dokument, mis pannakse foorumi lõpus hääletusele ja antakse üle Riigikogule. Ürituse eesmärgiks on noorte osaluse toetamine riiklikus otsustusprotsessis, aga ka osalusoskuse arendamine ja selle olulisuse teadvustamine.
 
Kell 12Ene Ergma esineb avakõnega UNICEF Eesti Sinilinnu aastapreemia 2011 kätteandmise tseremoonial Toompea lossi Valges saalis.
 
Kell 16Ene Ergma kohtub Viljandimaa Naisliiduga.
 
Kell 18 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb loomefestivali NEU/NOW LIVE avamisel.
 
Riigikogu liikme Peeter Kreitzbergi ärasaatmine
 
Kell 13 – Riigikogu liikmed eesotsas Riigikogu esimehe Ene Ergmaga osalevad  Peeter Kreitzbergi (14.12.1948 – 03.11.2011) ärasaatmisel Tallinna Ülikooli aulas. Muldasängitamine Metsakalmistul.
Välislähetused
 
* Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas osaleb (18.11-21.11) Saksa-Balti Seltsi kutsel Saksamaal Darmstadtis Mare Balticumi 2011 kultuuripäevadel, kus ta esineb ka ettekandega.
* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel (17.11-18.11)ning delegatsiooni liige Mailis Reps (17.11) osalevad Pariisis ENPA monitooringukomitee istungil ja Ukraina teemalisel kuulamisel.

*
Riigikogu liige Urmas Reinsalu osaleb (17.11-18.11)Berliinis Bundestagi CDU/CSU parlamendifraktsiooni kutsel „CLUB 27“ parlamentaarsel kohtumisel. Põhiteemaks on Euroopa roll üleilmses majanduses.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside