Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 20.-22. mail toimuval mitteametlikul põllumajanduse ja kalanduse nõukogu kohtumisel. Kutsutud põllumajandusminister Helir- Valdor Seeder ja keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

2. Eesti seisukohad 21.-22. mail toimuval konkurentsivõime ja kasvu nõukogu kohtumisel. Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

3. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõu kohta, mis kehtestab protseduurid, mis puudutavad teatud rahvuslike tehniliste reeglite rakendamist toodetele, mis on seaduslikult turustatud mõnes teises liikmesriigis ja tühistab otsuse 3052/95/EÜ [KOM(2007)36]; Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõu kohta, mis sätestab nõudmised akrediteerimiseks ja turujärelvalveks, mis on seotud toodete turustamisega [KOM(2007)37]; Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsuse eelnõu kohta, millega sätestatakse toodete turustamise ühine raamistik [KOM(2007)53]. Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi siseturuosakonna kvaliteedi infrastruktuuri talituse nõunik Ago Pelisaar.

4. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivile, millega muudetakse seoses aktsiaseltside ühinemisel või jagunemisel ette nähtud sõltumatu eksperdiaruande nõudega nõukogu direktiivi 78/855/EMÜ, mis käsitleb aktsiaseltside ühinemist, ning nõukogu direktiivi 82/891/EMÜ, mis käsitleb aktsiaseltside jagunemist [KOM(2007)91]. Kutsutud justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna eraõiguse talituse nõunik Külliki Puusild ja rahandusministeeriumi finantspoliitika osakonna finantsturgude talituse spetsialist Koidu Mölderson.

Üritused, konverentsid

Kell 14 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb kodanikukoolituse üritusel (Toompea lossi kunstisaalis).

* Balti Assamblee Eesti delegatsioon eesotsas delegatsiooni juhi Trivimi Vellistega osaleb (kuni 19.05) Lätis Siguldas Balti Assamblee teemakonverentsil “Inimressursi areng tööjõu liikumise tingimustes”. Räägitakse tööjõu liikumise suundadest Balti riikides, tööjõu liikumise kasulikkusest regioonidele, tööjõu efektiivsuse suurendamisest jmt. Delegatsiooni kuuluvad veel delegatsiooni asejuht Mailis Reps ning Riigikogu liikmed Mart Jüssi, Helle Kalda, Vladimir Velman, Peep Aru, Margus Lepik ja Kalvi Kõva.

* Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Taavi Rõivas osaleb (kuni 18.05) Sloveenias Ljubljanas Sloveenia parlamendi ja Maailmapanga korraldataval konverentsil, kus käsitletakse üleminekuperioodiga seotud kogemusi.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside