Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 9.45 – Euroopa Liidu asjade komisjonis

1. Eesti seisukohad 24.-25. juulil toimuval justiits- ja siseasjade nõukogu kohtumisel. Kutsutud justiitsminister Rein Lang ja siseminister Jüri Pihl.

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni ühisistung

.2. Eesti seisukohad 18. juulil toimuval erakorralisel üldasjade ja välissuhete nõukogu ning 22.-23. juulil toimuval üldasjade ja välissuhete nõukogu (GAERC) kohtumisel. Kutsutud  välisministeeriumi poliitikadirektori osakonna 1. büroo direktor Kristina Meius ja Aafrika, Lähis-Ida ning Ladina-Ameerika büroo direktor Jüri Kahn.

3. Eesti eesmärgid Prantsusmaa EL Ministrite Nõukogu eesistumise perioodil. Kokkuvõte Eesti eesmärkide saavutamisest Sloveenia eesistumise perioodil. Kutsutud Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktori asetäitja Juhan Lepassaar ja välisministeeriumi poliitikadirektori osakonna 1. büroo direktor Kristina Meius.

Seejärel Euroopa Liidu asjade komisjonis

4. Eesti seisukohad 21.-22. juulil toimuval kultuuri- ja audiovisuaalministrite nõukogu mitteametlikul kohtumisel. Kutsutud kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Anton Pärn, meedia- ja autoriõiguste osakonna juhataja Peeter Sookruus ja välissuhete osakonna nõunik Kadri Jauram.

5. Seisukoha andmine Nõukogu otsuse eelnõule „Tsiviil- ja kaubandusasjade kohtualluvuse ja neid käsitlevate kohtuotsuste tunnustamise ja täitmise konventsiooni sõlmimise kohta”. Kutsutud justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna eraõiguse talituse nõunik Karin Rammo.

Kohtumised, konverentsid

Kell 11.30 – väliskomisjoni esimees Sven Mikser kohtub Gruusia ajutise asjuriga Eestis Zurab Marshania’ga.

Kell 15.30 toimub Riigikogu väliskomisjoni erakorraline istung seoses olukorraga Lõuna-Osseetias.

* Riigikogu Euromed-i PA delegatsiooni liige Raivo Järvi osaleb (17.07-19.07) Lissabonis Euroopa Liidu ja Vahemereriikide (Euromed) Parlamentaarse Assamblee elukvaliteedi parandamise ja kultuuride ning kodanikuühiskonna seoste komitee istungil.

* Riigikogu liige Maret Merisaar osaleb(17.07-22.07) Londonis ja Oxfordis sealse ülikooli Rohelise Majanduse Instituudi aastakonverentsil.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside