Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 20.-21. veebruaril 2012 toimuval Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu istungil. Seisukohti tutvustavad majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning haridus- ja teadusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna nõunik Maia-Liisa Anton.

2. Eesti seisukohad 20.veebruaril 2012 toimuval eurogrupi kohtumisel ja 21. veebruaril toimuval majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (ECOFIN) istungil. Kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi.

3. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule, millega kehtestatakse ettevõtete ning väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjate konkurentsivõime programm (2014–2020) (COM(2011)834).Kutsutud: majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna ettevõtluse talituse peaspetsialist Kaupo Sempelson.

4. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule, millega kehtestatakse liidu haridus-, koolitus-, noorsoo- ja spordiprogramm „ERASMUS KÕIGI JAOKS” (COM(2011) 788). Kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Kalmar Kurs ja SA Archimedes juhatuse esimees Rait Toompere.

5. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule, millega kehtestatakse ajavahemikuks 2014–2020 programm „Kodanike Euroopa” (COM(2011)884). Kutsutud: siseministeeriumi kohaliku omavalitsuse ja regionaalhalduse osakonna peaspetsialist Aveli Ainsalu.

6. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule müraga seotud käitamispiirangute eeskirjade ja korra kehtestamise kohta liidu lennuväljadel tasakaalustatud lähenemisviisi raames ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2002/30/EÜ kehtetuks tunnistamise kohta (COM(2011)828); Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule Euroopa Liidu lennujaamades teenindusaegade jaotamise ühiseeskirjade kohta (COM(2011)827); Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule, milles käsitletakse õhusõidukite maapealset teenindust liidu lennujaamades ja millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu direktiiv 96/67/EÜ (COM(2011)824). Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna lennundustalituse juhataja kt Gerli Rebane.

Kell 13 – EL asjade komisjoni avalik istung ACTA teemal
(konverentsisaalis)

Võltsimisvastase kaubanduslepingu arutelul osalevad põhiseaduskomisjoni, kultuurikomisjoni ja õiguskomisjoni liikmed.

 Ettekannetega esinevad homsel istungil välisminister Urmas Paet, Eesti Infotehnoloogia Kolledži õppejõud, Avatud Eesti Fondi nõukogu esimees Linnar Viik ja interneti autoriõiguse asjatundja Peeter Mõtsküla. Ekspertidena osalevad justiitsministeeriumi eraõiguse talituse juhataja Indrek Niklus ning karistusõiguse ja menetluse talituse nõunik Tanel Kalmet, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Mait Heidelberg ning Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna nõunik Anneli Külaots, välisministeeriumi välismajanduspoliitika ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart, väliskaubanduse büroo direktor Kristi Karelsohn ja rahvusvaheliste lepingute büroo direktor Annely Kolk.

Ajakirjanikud on oodatud!

Istungit saab jälgida ka otseülekandes Riigikogu veebilehe aadressil http://live.riigikogu.ee/live     

Võltsimisvastase kaubanduslepingu teksti leiab siit:

http://www.vm.ee/?q=node/13625 http://register.consilium.europa.eu/pdf/et/11/st12/st12196.et11.pdf

***

Kohtumised

Kell 11 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas külastab Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikooli.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside