Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Schengeni infosüsteemiga liitumine ja Schengeni õigusruumi laienemise probleemid (arutelu jätkamine). Kutsutud siseminister Kalle Laanet.

2. Eesti seisukohad 23. novembril toimuval transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu kohtumisel. Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar.

3. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni aruanne energiakultuuride toetuskava läbivaatamise kohta ja nõukogu määruse eelnõule, millega muudetakse ja parandatakse määrust (EÜ) nr 1782/2003, ning muudetakse määrust (EÜ) nr 1698/2005.

4. Eesti seisukohad 20.-21. novembril toimuval põllumajanduse ja kalanduse nõukogu kohtumisel. Kutsutud põllumajandusminister Ester Tuiksoo, keskkonnaminister Rein Randver.

5. Eesti seisukohad 21. novembril toimuval majandus- ja rahandusministrite nõukogu (ECOFIN) kohtumisel. Kutsutud: rahandusminister Aivar Sõerd.

6. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, mis puudutab protseduurilisi reegleid ja hindamiskriteeriume ülevõtmiste ja aktisaomandi suurendamise kaalutletud hindamiseks finantssektoris.

7. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruse eelnõule, millega kehtestatakse mehhanism piirivalve kiirreageerimisrühmade loomiseks ning muudetakse nõukogu määrust (EÜ) nr 2007/2004 kõnealuse mehhanismiga seoses.

Kohtumised, istungid

* Riigikogu majanduskomisjoni esimees Mart Opmann, aseesimees Sven Sester ja liikmed Helle Kalda, Mati Kepp, Tatjana Muravjova, Liina Tõnisson, Jüri Tamm ja Henn Pärn osalevad (kuni 17.11) Soomes Helsingis kohtumistel Eduskunna transpordi- ja kommunikatsioonikomisjoni liikmetega, liiklus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajatega, kohalike omavalitsuste esindajatega ja tutvuma Soome ühistranspordi korraldusega.

* OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Jaak Allik osaleb (kuni 22.11) Maltal OSCE PA alatise komitee istungil ja OSCE PA vahefoorumil, mille teemaks on immigratsioon, integratsioon ja kultuuridevaheline dialoog.

* NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Sven Mikser ja liikmed Margus Hanson ning Tiit Matsulevitš osalevad (kuni 19.11) Kanadas Quebecis NATO PA 52. aastaistungil.

* Riigikogu ENPA delegatsiooni juht Marko Mihkelson osaleb (kuni 18.11) Prantsusmaal Pariisis ja San Marinos ENPA poliitikakomitee istungitel. Teemadeks on energiavarustuse kasutamine poliitilise survevahendina, inimõiguste ja demokraatia hetkeseis Euroopas, ennetava sõja kontseptsioon ja selle tagajärjed rahvusvahelistele suhetele, Euroopa Nõukogu ja Liibanoni vahelise koostöö

 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside