Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 21. mail 2013 toimuval Euroopa Liidu üldasjade nõukogu istungil. Kutsutud välisminister Urmas Paet.

2. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 261/2004, millega kehtestatakse ühiseeskirjad reisijatele lennureisist mahajätmise korral ning lendude tühistamise või pikaajalise hilinemise eest antava hüvitise ja abi kohta, ning määrust (EÜ) nr 2027/97 lennuettevõtja vastutuse kohta reisijate ja nende pagasi õhuveol (COM(2013) 130). Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna lennundustalituse ekspert Kertu Martšenkov.

3. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega kehtestatakse mereala ruumilise planeerimise ja rannikuala integreeritud haldamise raamistik (COM(2013) 133). Kutsutud siseministeeriumi planeeringute osakonna juhataja Martina Proosa ja planeeringute osakonna nõunik Anni Konsap.

4. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule, mis käsitleb finantsvastutust investori ja riigi vaidluse lahendamisel vahekohtus rahvusvahelise lepingu alusel, mille osaline on Euroopa Liit (COM(2012) 335). Kutsutud välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna väliskaubanduspoliitika ja rahvusvaheliste majandusorganisatsioonide büroo lauaülem Marju Kõrts.

Üritused, kohtumised, assambleed

Kell 10.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma esineb avasõnadega teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni visioonikonverentsil „Eesti teadus ühiskonna ja majanduse veduriks!“ (Dorpati konverentsikeskus).

Kell 12 – Riigikogu istungisaalis algab Noorteühenduse ELO traditsiooniline noorteparlamendi istung teemal „Noortevaldkond 2020“. Tervitussõnavõtuga esineb Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. Põhi- ja kaasettekannetega esinevad NÜ ELO liikmed, sõna võtab Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse esimees Mailis Ostra.

2012. aasta 6. detsembril kiitis valitsus heaks noortevaldkonna arengukava 2014-2020 väljatöötamise ettepaneku, millega määrati arengukava koostamise eest vastutajaks haridus- ja teadusministeerium. Arengukava sisulised arutelud peaksid jõudma lõpule suve alguseks ja lõplik dokument esitatakse valitsusele kinnitamiseks 2013. aasta septembriks.

Kell 12Ene Ergma avab Türi 36. Lillelaada (Türi keskväljak).

Kell 14.15 – EL asjade komisjoni esimees Arto Aas kohtub Kosovo välisministri Enver Hoxhaj’i ja teda saatva delegatsiooniga.

* NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Marko Mihkelson ning liikmed Sven Mikser, Mati Raidma ja Kadri Simson osalevad (17.05-20.05) Luksemburgis NATO PA kevadistungil.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht ja ENPA monitooringukomitee esimees Andres Herkel osaleb (12.05-18.05) infokogumise missioonil Venemaal Moskvas ja Gruusias Tbilisis, Tskhinvalis ning Suhhumis. Visiit on seotud Assamblee resolutsiooniga, kus käsitletakse 2008. aasta Venemaa-Gruusia sõjalise konfliktiga seonduvat.

* Riigikogu riigieelarve kontrolli komisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin, aseesimees Margus Hanson ning liikmed Annely Akkermann, Kajar Lember, Inara Luigas, Andre Sepp, Priit Sibul, Neeme Suur ja Tarmo Tamm on (16.05-17.05) komisjoni töövisiidil Venemaal Pihkvas ja Petseris. Tutvutakse veoste piiriületusprobleemidega Eesti ja Venemaa vahelisel maismaapiiril, külastatakse Petseri Eesti kooli ja Petseri Peetri kirikut, toimub arutelu Eesti riigieelarvevahendite kasutamisest ning kohtutakse Peterburi Peakonsulaadi Pihkva Talituse konsuli Triin Partsiga.

* OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni asendusliikmed Rait Maruste ja Liisa-Ly Pakosta osalevad (16.05-17.05) Stockholmis OSCE PA Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) delegatsioonide kohtumisel, mis on seotud 29. juunist – 3. juulini Istanbulis toimuva OSCE PA aastastungiks ettevalmistumisega.

* Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Yana Toom ja Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liige Valeri Korb osalevad (16.05-17.05) Vilniuses Balti Assamblee heaolukomisjoni parlamentaarsel seminaril, kus käsitletakse ühiste tervishoiualaste projektidega soetud küsimusi.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside