Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjonis

Traditsiooniliste maakonnavisiitide raames toimub komisjoni väljasõit Tartusse. Kavas on külastada Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametit (PRIA) ning kohtuda Tartu Ülikooli Euroopa Kolledži ja Riigiteaduste Instituudi õppejõududega. Plaanis on kohtumine Tartu Ülikooli Euroopa Kolledži direktor Kristiina Tõnnissoni ja Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse (RAKE) juhataja kt, Tartu Ülikooli Euroopa Kolledži asedirektor Aare Kasemetsaga, kellega arutatakse, kas ja milliseid rakenduslikke teadusuuringuid Riigikogu EL asjade komisjon võib vajada järgnevatel aastatel.

Euroopa Kolledžis toimub kell 14.15 ka avalik vestlusring teemal „Kas rohkem EL haridust aitab kaasa paremale Eesti esindatusele Euroopa Liidus?“

Komisjoni esindavad esimees Marko Mihkelson, aseesimees Ester Tuiksoo ning liikmed Evelyn Sepp, Maret Maripuu ja Aleksei Lotman.

Üritused, konverentsid

Kell 11Ene Ergma osaleb Eesti Tudengisatelliidi infoseminaril (EASis Liivalaia 13/15).

Kell 12 – Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb Virumaa Teataja arvamusliidrite lõunal “Kas kriis on mõjutanud väärtushinnanguid Euroopas” (Rakveres Aqva keskuses).

* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Võrumaal. Külastatakse kohalikke omavalitsusasutusi, ettevõtteid ja koole.

* Riigikogu liikmed Maret Merisaar ja Toomas Trapido osalevad (17.04-19.04) Saksamaal Stuttgartis Euroopa Parlamendi Roheliste fraktsiooni korraldataval kohalike omavalitsuste konverentsil „Uus pakkumine linnade keskkonnasõbralikumaks muutmisel”, kus muuhulgas keskendutakse majanduse tänastele väljakutsetele ja kliimapoliitikale.

* Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liikmed Tatjana Muravjova, Jaak Salumets ja Vladimir Velman osalevad (16.04-17.04) Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade Nõukogu ja Balti Assamblee sotsiaal- ja õiguskomitee ühisistungitel. Põhiteemana käsitletakse finantskriisi. Kavas on külastada Sjælsmark Kaserne põgenikelaagrit.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside