Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 20. juunil 2013 toimuval eurogrupi kohtumisel ja 21. juunil 2013 toimuval majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (ECOFIN) istungil.

2. Informatsioon ja seisukohad Portugali finantsabiprogrammi 7. ülevaatuse ja vastastikuse mõistmise memorandumi muudatuste kohta.

Kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi.

3. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega muudetakse nõukogu direktiive 78/660/EMÜ ja 83/349/EMÜ seoses mittefinantsteabe ja mitmekesisust käsitleva teabe avalikustamisega suurte äriühingute ja kontsernide poolt. Kutsutud rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna juhataja Kurmet Ojamaa.

4. Riigikogu otsuse eelnõu ”Põhjendatud arvamus Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni presidendile ning Euroopa Liidu nõukogu eesistujale Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi ettepaneku, millega muudetakse nõukogu direktiive 78/660/EMÜ ja 83/349/EMÜ seoses mittefinantsteabe ja mitmekesisust käsitleva teabe avalikustamisega suurte äriühingute ja kontsernide poolt, mittevastavusest subsidiaarsuse põhimõttele“ (OE 445). Muudatusettepanekute läbivaatamine.

5. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule, milles käsitletakse ELi õiguskaitsekoostöö ja koolituse ametit (Europol) (COM (2013) 172,173). Kutsutud siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna nõunik Kristi Mäe.

6. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele „Ettevalmistused 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimisteks: valimiste veelgi demokraatlikum ja tõhusam korraldus“ (COM(2013)126). Kutsutud justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna avaliku õiguse talituse nõunik Kristen Kanarik.

7. Seisukoha andmine: Nõukogu otsuse eelnõu HELCOMis (Helsingi Komisjon) ja IMOs (Rahvusvaheline Merendusorganisatsioon) seisukohtade võtmiseks, mis puudutab Läänemere määramist lämmastikoksiidi heitmete kontrolli piirkonnaks (NECA) (COM(2013)300).Kutsutud keskkonnaministeeriumi merekeskkonna osakonna nõunik Silver Vahtra ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi merendustalituse juhataja Merily Must.

Üritused, kohtumised, konverentsid

Kell 12 – Riigikogu esimees Ene Ergma esineb sõnavõtuga leinapäeva mälestustseremoonial Lindamäel.

Kell 14.20Ene Ergma kohtub Eestisse visiidile saabuva Moskva ja kogu Venemaa patriarhi Kirilliga.

* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb (13.06-15.06) Prantsusmaal Nantes’is Euroopa Rohelise pealinna (European Green Capital) auhinna tseremoonial ja galal, samuti Rohelise pealinna töötoas.

* Balti Assamblee Eesti delegatsiooni aseesimees Aadu Must osaleb (13.06-15.06)  Luksemburgis kohtumisel Beneluxi parlamendi presiidiumiga ning BA presiidiumi istungil. Kohtumisel kirjutatakse alla Balti Assamblee ja Beneluxi parlamendi koostöödeklaratsioonile. Arutusele tulevad välispoliitika- ning migratsiooni- ja immigratsiooniküsimused.

* Riigikogu liikmed Imre Sooäär (10.06-17.06) ja Remo Holsmer (12.06 -16.06) osalevad Hiinas Jiangsu provintsis Wuxis toimuval 6. majandusliku globaliseerumise teemalisel konverentsil (Global Outsourcing Summit).

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside