Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjon (kell 9.30)
 
1. Kohtumine Euroopa Komisjoni transpordivolinik Siim Kallasega. Kõne all on EL transpordi valge raamat.
 
2. Eesti seisukohad 16.-17. mail 2011 toimuval Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu (ECOFIN) istungil. Kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi, rahandusministeeriumi asekantsler Tanel Ross ja Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna nõunik Andres Kuningas.
 
3. Eesti seisukohad 17. mail 2011 toimuval Euroopa Liidu põllumajanduse ja kalanduse nõukogu istungil. Kutsutud keskkonnaministeeriumi asekantsler Andres Talijärv.
4. Eesti seisukohad 19.-20. mail 2011 toimuval Euroopa Liidu haridus-, noorte-, kultuuri- ja spordinõukogu istungil. Kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna talituse nõunik Maie Soll, noorteosakonna peaekspert Kadi Ilves, kultuuriministeeriumi asekantsler Anne-Ly Reimaa, asekantsler Tõnu Seil ja välissuhete osakonna nõunik Pirkko Põdra.
5. Eesti seisukohad 19. mail 2011 toimuval Euroopa Liidu tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitse nõukogu (EPSCO) istungil. Kutsutud kultuuriministeeriumi asekantsler Anne-Ly Reimaa, asekantsler Tõnu Seil ja välissuhete osakonna nõunik Pirkko Põdra.
6. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele, mis käsitleb menetlusi, millega Euroopa Parlament kontrollib koostöös liikmesriikide parlamentidega Europoli tegevust (COM(2010)776). Kutsutud siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna nõunik Maila Pardla.

Balti Assamblee

Kell 8.30
– Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb Balti Assamblee presiidiumi istungil (Riigikogu hoone, ruum L 332).

Kell 10
– Riigikogu konverentsisaalis algab Balti Assamblee rahvusvaheline parlamentaarne ümarlaud „Sise- ja välisjulgeolekupoliitika seos: piiride vältimine“. Ümarlaua avab Riigikogu aseesimees Laine Randjärv. Üritusel on kavas kaks paneeldiskussiooni teemadega sisemise ja välise julgeoleku probleemid: normatiivne ja institutsionaalne reaktsioon organiseeritud kuritegevusele ning hinnates siseriiklikku ja piirkondlikku reaktsiooni rändele.
 
Ettekannetega astuvad ümarlaul üles Balti riikide õigus- ja siseküsimuste asjatundjad, Põhjamaade Nõukogu, Beneluxi parlamendi, samuti Gruusia, Ukraina, Aserbaidžaani ja Moldova (GUAMi) Parlamentaarse Assamblee ning Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni esindajad. Ümarlauda juhivad Riigikogu õiguskomisjoni aseesimees Kalle Laanet ja valitsuse ELi sekretariaadi asedirektor Klen Jäärats.

Ümarlaua eesmärk on arendada debatti teemal, kas Balti riigid on suutnud piisavalt tegeleda piirkonda ähvardavate sisemise ja välise julgeoleku ohtude ja nõrkade külgedega. Inimjulgeolek on Eesti eesistumise üheks prioriteetseks teemaks.


Kohtumised, koosolekud, istungid

Kell 11 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb riigikaitse nõukogu koosolekul (Kadriorg).

Kell 11
– Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb Vana Tallinna Kilud 2011 korvpalliturniiril.

Kell 15
– Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kohtub Gruusia, Ukraina, Aserbaidžaani ja Moldova parlamentide vahelise organisatsiooni (GUAM PA) liikmetega.

Kell 16
– väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Gruusia asepeaministri Eka Tkešelašviliga.
* Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma osaleb (7.05-14.05) Washingtonis ja Chicagos NATO Parlamentaarse Assamblee majandus- ja julgeoleku komitee üle-Atlandiliste suhete alamkomitee ning poliitikakomitee väljasõiduistungil.
Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside