Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu teabepäev

Viljandimaa kuu raames toimub Viljandi maakonnas Riigikogu teabepäev, millest võtavad osa Riigikogu esimees Ene Ergma ning fraktsioonide esindajad Tiina Oraste, Peep Aru, Tõnu Juul, Sven Mikser, Jaanus Marrandi ja Mart Jüssi. Olustveres arutatakse koos maakonna juhtide ja haridusjuhtidega kutsehariduse olukorda, Kõpus vaetakse väikeste omavalitsuste ja maakoolide tuleviku üle. Mõisaküla rahvamajas toimub kohtumine Viljandimaa omavalitsuste esindajatega. Ühises ümarlauas tuleb juttu haldusterritoriaalsest reformist, teehoiust ja ühistranspordist ning avalike teenuste kättesaadavusest.

Muud üritused

Kell 13 – Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland külastab Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli Mõdrikul.

Kell 15Eesti lipu austamise tseremoonia Kuberneri aias

Tseremooniaga tähistatakse 90 aasta möödumist sinimustvalge lipu püsivast heiskamisest Pika Hermanni tippu. Kõnega esinevad Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland ja Eesti Lipu Seltsi esimees Trivimi Velliste. Tervituseks mängib Kaitseväe orkester Indrek Toompere juhatusel ning laulavad Eesti Kooriühingu kaheksa koori, mida juhatavad Veronika Portsmuth ja Indrek Vijard. Üles on rivistatud kaitseliidu, noorkotkaste ja kodutütarde auvahtkond.

Eesti lipp heisati Pika Hermanni torni 12. detsembril 1918. aastal kell kolm päeval. See oli kriitiline silmapilk, mil Briti kuninglik kergeristlejate eskaader oli just jõudnud Tallinna lahte ja toonud pöörde Vabadussõjas võitleva rahvaväe meeleollu.

* Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Marko Mihkelson ja aseesimees Ester Tuiksoo osalevad (11.12-12.12) Tšehhis Prahas ELAKi delegatsiooni visiidil enne Tšehhi eesistumise algust Euroopa Ministrite Nõukogus. Kohtutakse nii Senati kui Esindajatekoja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetega, aga ka välisministeeriumi esindajatega.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps osaleb (10.12-14.12) Gran Canarial Las Palmases ENPA migratsiooni-, põgenike- ja rahvastikukomitee istungil. Arutusel on migratsiooni ja põgenike olukord Hispaanias, paadipõgenike laiaulatuslik saabumine Kanaari saartele, aga ka Euroopa migratsiooniküsimused laiemalt.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside