Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 9 – riigikaitsekomisjonis väljasõiduistung Võrus

Külastatakse Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli, Kuperjanovi jalaväepataljoni ja Tsiatsungõlma harjutusväljakut.

Kell 11 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule tubaka- ja seonduvate toodete tootmist, esitlemist ja müüki käsitlevate liikmesriikide õigus- ja haldusnormide ühtlustamise kohta (COM(2012) 788). Kutsutud sotsiaalministeeriumi eurokoordinatsiooni ja välissuhete osakonna nõuniku kt Nele Paluste, rahvatervise osakonna peaspetsialist Marike Eksin ja Tervise Arengu Instituudi direktor Maris Jesse.

2. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele „Neljas raudteepakett“ COM(2013) 25-34). Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teede- ja raudteeosakonna raudteetalituse juhataja Indrek Laineveer ja raudteetalituse peaspetsialist Kristi Kuldma.

3. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele „Puhas energia ja transport: alternatiivkütuste Euroopa strateegia“ ja Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule alternatiivkütuste infrastruktuuri kasutuselevõtu kohta (COM(2013) 17-18) Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna peaspetsialist Ronnie Kongo.

4. Seisukoha andmine Euroopa Komisjoni määruse eelnõule, mis käsitleb kasvuhoonegaaside saastekvootide perioodi 2013-2020 enampakkumiste koguseid. Kutsutud keskkonnaministeeriumi asekantsler Meelis Münt.

Üritused, kohtumised

Kell 9.05 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas annab ühiskonnaõpetuse tunni Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumis.

Kell 11.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma esineb ettekandega Eesti Lennuakadeemia 20. aastapäevakonverentsil “Ühtne taevas – väljakutsed tuleviku lennundusharidusele” (Eesti Lennuakadeemia, Lennu tn 40, Reola küla).

Kell 15 – Riigikogu esimees Ene Ergma esineb ettekandega Teaduskeskuse Ahhaa kosmonautikapäevale pühendatud foorumil “Eesti teel maailmaruumi”. (Tartu, Sadama tn 1).

* Riigikogu maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva, aseesimees Aivar Kokk ja komisjoni liige Ester Tuiksoo osalevad Riias Läti Saeima majandus-, põllumajandus, keskkonna- ja regionaalpoliitika komisjoni, Leedu Seimi maaelukomisjoni ning Riigikogu maaelukomisjoni delegatsioonide kohtumisel, kus on arutuse all EL ühise põllumajanduspoliitika tulevik ja võetakse vastu ühisdeklaratsioon. Laupäeval, 13.aprillil külastatakse ASi „Tervete Agrofirma“.

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liikmed Jevgeni Ossinovski, Valdimir Velman ning Imre Sooäär osalevad (9.04-12.04) parlamentide vahelise dialoogi raames väliskomisjoni töövisiidil Moskvas. Reedel on kavas kohtumised Moskva Välissuhete Instituudis, samuti toimub kohtumine Vene Töösturite ja Ettevõtjate Liidu presidendi Aleksandr Šohhiniga.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb (11.04-13.04) Venemaal Peterburis ENPA korraldataval konverentsil „Parlamentaarsete organisatsioonide roll eraldusjoonteta Euroopa ülesehitamisel“. Arutusele tuleb parlamentide tegevus inimõiguste kaitsmisel ja edendamisel ning usaldusväärsuse suurendamisel.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside