Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – EL asjade komisjoni ja väliskomisjoni ühisistung

Eesti seisukohad 14. juunil 2010 toimuval Euroopa Liidu üldasjade nõukogu ja välisasjade nõukogu istungitel, kus osalevad ka arengukoostööministrid. Kutsutud välisminister Urmas Paet.

Üritused, kohtumised, visiidid
* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Vormsi saarel. Külastatakse kohalikku omavalitsust, haridusasutusi ja ettevõtteid.

*
Riigikogu esimees Ene Ergma ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad (9.06-13.06) Küprosel Limassolis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee liikmesriikide parlamentide esimeeste kohtumisel. Kohtumise peamised aruteluteemad on parlamendi opositsiooni õigused ja vastutus ning rahvusparlamendid ja rahvusvahelised inimõigused: diskrimineerimisest hoidumise põhimõtete elluviimine.
* Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser osaleb (11.06-13.06) Saksamaal Berliinis julgeolekupoliitika ümarlaual (Munich Young Leaders 2010), kus ta esineb ka ettekandega.
* Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas ning liikmed Kadri Simson ja Toomas Trapido on (10.06-11.06) Saksamaal Berliinis ja Frankfurdis rahanduskomisjoni töövisiidil Saksamaa parlamendis. Toimuvad kohtumised Saksamaa Liidupäeva rahanduskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoniga, rahandusministeeriumi ning Euroopa keskpanga esindajatega. Kohtumistel käsitletakse Euroopa Liidu riikide eelarvepoliitikate jätkusuutlikkust, puudujäägi vähendamist ning kriisist väljumise strateegiaid ja võimalusi, samuti euroala hetkeseisu ja tulevikureforme ning Eesti liitumist euroalaga.
* Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni liige Imre Sooäär osaleb (9.06-11.06) Saksamaal Berliinis 5. Rahvusvahelise parlamendiliikmete päeva raames toimuval rahvusvahelisel Berliini lennundusnäitusel ILA 2010.

*
Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liige Tatjana Muravjova osaleb (9.06-11.06) Norras Oslos Läänemeremaade Parlamentaarse konverentsi tsiviiljulgeoleku töörühma istungil.

*
Riigikogu liikmed Peep Aru ja Mart Jüssi osalevad (9.06-12.06) presidenti saatva ametliku delegatsiooni koosseisus Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese riigivisiidil Islandil.

*
Riigikogu liige Maret Merisaar osaleb (10.06-11.06) Belgias Brüsselis Euroopa Parlamendi Roheliste fraktsiooni ja Euroopa Liidu liikmesriikide roheliste parlamendisaadikute nõupidamisel, mille teemaks on finantsstabilisatsiooni meetmed ja päästepakett Euroopa Liidu majanduskriisist välja toomiseks.
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside