Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Informatsioon ja seisukohad Portugali finantsabiprogrammi 6. ülevaatuse ja vastastikuse mõistmise memorandumi muudatuste kohta.

2. Informatsioon ja seisukohad Iirimaa finantsabiprogrammi 8. ülevaatuse ja vastastikuse mõistmise memorandumi muudatuste kohta

Kutsutud rahandusminister Jürgen Ligi.

3. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega muudetakse direktiivi 98/70/EÜ bensiini ja diislikütuse kvaliteedi kohta ning direktiivi 2009/28/EÜ taastuvatest energiaallikatest toodetud energia kasutamise edendamise kohta (COM(2012)595). Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi säästva energia talituse peaspetsialist Siim Meeliste.

4. Arvamuse küsimine majanduskomisjonilt Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõu kohta, milles käsitletakse soolise tasakaalu parandamist börsil noteeritud äriühingute tegevjuhtkonda mittekuuluvate juhtorgani liikmete seas ja sellega seotud meetmeid (KOM(2012)614).

Kell 14 – konverents “Eesti muinsuskaitseliikumine: järgmised 25 aastat”

Konverents on pühendatud Eesti Muinsuskaitse Seltsi 25. aastapäevale ning sellega tähistatakse Eesti Kultuuripärandi aasta algust. Konverentsi lõppdokumendina võetakse vastu esialgsed soovitused (“roheline raamat”) mittetulundusühingutele, seltsidele ja sihtasutustele ning nende rahastajatele muinsuskaitselise tegevuse edendamiseks. Lõplik soovituste kogum vabakondliku muinsuskaitseliikumise laiendamiseks ning edendamiseks (“valge raamat”) on kavas vastu võtta jätkukonverentsil 13. septembril 2013 Euroopa Muinsuskaitsepäevade raames.

Konverentsil esinevad Eesti Muinsuskaitse Seltsi auesimees Trivimi Velliste, Eesti kultuuripärandi aasta koordinaator Riin Alatalu, Nõmme Muuseumi juhataja Piret Loide, Telliskivi Seltsi juhatuse liige Juho Kalberg, Tallinna linnaarhivaar Küllo Arjakas, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Hannes Rumm ja Riigikogu Muinsuskaitse ühenduse esimees Liisa-Ly Pakosta, kes on ka konverentsi moderaator.

Konverentsil osalemine on tasuta, ent vajab eelnevat registreerimist telefonil 6316 300 või e-posti aadressil [email protected]  

Konverents toimub Riigikogu teabekeskuses, Toompea 1.

***

Kell 14.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Eesti-Läti Noorte Teadusparlamendi istungil Riigikogu konverentsisaalis.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside