Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 11 – Euroopa Liidu asjade komisjon

Informatsioon 16.-17. märtsil toimuvast mitteametlikust haridusministrite kohtumisest. Kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Informatsioon 29.-31. märtsil toimuvast mitteametlikust noorsooministrite kohtumisest. Kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Eesti seisukohad 13. märtsil toimuval konkurentsivõime nõukogu kohtumisel. Kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar.

Eesti seisukohad 14. märtsil toimuval erakorralisel energeetika nõukogu kohtumisel. Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar.

Seisukoha andmine Euroopa Liidu Nõukogu raamotsuse eelnõule vastastikuse tunnustamise põhimõtte kohaldamise kohta kriminaalasjades tehtud otsuste suhtes, millega kehtestatakse vabadusekaotuslikud karistused või vabadust piiravad meetmed nende Euroopa Liidus täideviimise eesmärgil. Kutsutud justiitsministeeriumi kohtute osakonna rahvusvahelise õigusabi talituse juhataja Imbi Markus.

Kell 13 Valge saali foorumi avalik istung energiatõhususe teemal

Foorum toimub Euroopa Liidu asjade komisjoni korraldamisel ja seda juhib komisjoni esimees Kristiina Ojuland . Foorumil osalevad Riigikogu ja Euroopa Parlamendi liikmed, ministeeriumite, juhtivate ülikoolide ja uurimisinstituutide, kuid samuti alternatiivenergia, energiasäästu ja loodushoiuga tegelevate organisatsioonide esindajad.

Orienteeruv ajakava:

13.00 Riigikogu aseesimehe Toomas Vareki avakõne

13.10 Euroopa Komisjoni Esinduse Eestis juhi Toivo Klaari ettekanne

13.25 Teadus- ja riigiasutuste ning kodanikualgatuse organisatsioonide esindajate ettekanded

15.00 Kohvipaus

15.30 Fraktsioonide, Riigikogu liikmete ja Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikute seisukohad. Kuulajate küsimused ettekande esitajaile ja arvamused. Ettekande esitajail on võimalus paari minuti jooksul lõppsõna vormis täpsustada oma ja vaidlustada teiste esinejate seisukohti.

16.30 Istungi lõpp

Foorum on avatud lugemiseks ja kommenteerimiseks veebikeskkonnas järgmisel aadressil: https://www.riigikogu.ee/foorum

Valge saali istungi otseülekannet on võimalik jälgida veebi vahendusel aadressil mms://media.riigikogu.ee/vsf

Lähem informatsioon: Euroopa Liidu asjade komisjon, Siret Neeve, 631 6499.

***

Riigikogu esimehe visiit Poola

Jätkub Riigikogu esimehe Ene Ergma ametlik visiit Poola. Täna toimuvad kohtumised Poola Vabariigi presidendi Lech Kaczyński ja peaministri Kazimierz Marcinkiewicziga. Samuti toimub kohtumine Poola Seimi väliskomisjoni esimehe Paweł Zalewskiga. Ergmad saatvasse delegatsiooni kuuluvad Riigikogu liikmed Küllo Arjakas, Väino Linde, Jarno Laur ja Ela Tomson ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

Tagasiside