Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjonis

Kell 10.15 – väljasõiduistung välisministeeriumis.

Foorumid, kohtumised, konverentsid

* Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb (kuni 3.06) Austrias Wachau Euroopa aastafoorumil, mis käesoleval aastal toimub 12. korda. Seekordse foorumi peateemad on „Kodaniku Euroopa – inimeselt inimesele” ning „Euroopa lisaväärtus”. Töögruppides arutatakse julgeoleku kui ühinenud Euroopa ühise ülesandega, väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete arenguga, kultuuri kui tsivilisatsioone ühendava valdkonnaga ning Doonau piirkonna identiteediga seotud küsimusi. Foorum on kokkusaamise paigaks Euroopa Liidu liikmesriikide, aga teiste Kesk- ja Ida-Euroopa riikide poliitikutele, ärimeestele, teadlastele ja meedia esindajatele.

* Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Igor Gräzin osaleb (kuni 4.06) Albaanias Tiranas kohtumistel Albaania parlamendi liikmetega. Toimuvad konsultatsioonid põhiseaduslike küsimuste ja energeetikapoliitika valdkonnas.

* Sotsiaalkomisjoni liige Mai Treial osaleb (kuni 02.06) Budapestis konverentsil „Tervishoiu reformid Euroopas”. Tutvutakse Ungari tervishoiu reformiga, käsitletakse viimase kümnendi tervishoiureforme Euroopa Liidus, puudutatakse ka patsiendi probleeme, vaimse tervise ja diabeediga seonduvat.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside