Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjon

1. Eesti seisukohad 4.-5. detsembril toimuval konkurentsivõime nõukogu kohtumisel Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

2. Eesti seisukohad 4.-5. detsembril toimuval mitteametlikul haridusministrite kohtumisel. Kutsutud: haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

3. Eesti seisukohad 4.-5. detsembril toimuval justiits- ja siseküsimuste nõukogu kohtumisel. Kutsutud justiitsminister Rein Lang, siseminister Kalle Laanet.

Keskkonnakomisjon

Väljasõiduistung Lääne- ja Ida-Virumaal (30.11- 01.12)

Üritused, kohtumised, konverentsid

Kell 14 – Riigikogu esimees Toomas Varek osaleb noorte infomessil TEEVIIT 2006 Eesti Näituste messikeskuses.

Riigikogu on kuni 2. detsembrini toimuval messil esindatud oma näituseboksiga, et tutvustada  huvilistele meie seadusandliku kogu tegevust. Messi jooksul näeb filmi Riigikogu ajaloost, saab uurida Riigikogu veebilehte ja esitada küsimusi parlamenditöö kohta. Boksis on lubanud viibida ka Riigikogu liikmed.

Noorte infomess TEEVIIT toimub juba kaheteistkümnendat aastat ja on populaarseim õppimisvõimalusi tutvustav üritus. Messi korraldab Eesti Noorsootöökeskus koos haridus- ja teadusministeeriumiga.

* Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kristiina Ojuland osaleb (kuni 03.12) Saksamaal Berliinis 12. Euroopa foorumil teemaga „Euroopa vastutus maailmas – ootused väljastpoolt”. Käsitletakse Saksamaa rolli Euroopa globaalse vastutuse kontekstis, Euroopa Liidu naaberregioonide ootusi, Euroopat kui globaalset majanduslikku jõudu ja partnerit energia tarnimisel. Foorumist võtavad osa tipppoliitikud, ärimehed, teadlased ja meedia esindajad. Foorumi peakorraldaja on BMW Fond Herbert Quandt.

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa osaleb (kuni 01.12) Leedus Vilniuses Balti riikide ja Põhjamaade väliskomisjonide esimeeste kohtumisel. Käsitletakse Põhjadimensiooni Läänemere strateegiat, demokraatia ja stabiilsuse toetamist idanaabruses, Läänemere regiooni energiaküsimusi tuleviku seisukohalt.

* Riigikogu väliskomisjoni liige Andres Herkel osaleb (kuni 02.12) Gruusias Tbilisis konverentsil „Edendades demokraatiat: suurendades parlamentaarse diplomaatia osatähtsust”. Kõne all on parlamentaarse diplomaatia uued võimalused, parlamentaarne diplomaatia konfliktide ennetamisel, rahu ja stabiilsuse tagamisel, parlamentidevaheline koostöö demokraatlike väärtuste elluviimisel.

* Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti rühma asepresident Jaanus Männik ja liige Sven Sester osalevad (kuni 03.12) Šveitsis Genfis Maailma kaubandusorganisatsiooni (WTO) iga-aastasel parlamentaarsel konverentsil, kus arutletakse WTO kaitse all toimunud mitmepoolsete kaubandusläbirääkimiste ajalooõppetundide üle, aga ka mitmepoolsete ja kahepoolsete kaubandusläbirääkimiste poliitika üle tänapäeval.

* Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni juht Andres Taimla osaleb (kuni 03.12)  Hollandis Haagis Beneluxi Parlamentidevahelise Konsultatiivnõukogu talveistungil ja Balti Assamblee presiidiumi istungil. Muuhulgas tulevad arutusele energiapoliitika, narkootikumide ja illegaalse immigratsiooniga seotud teemad.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside