Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 algaval täiskogu istungil on päevakorras 2 eelnõu.

1) Valitsuse algatatud konkurentsiseaduse muutmise seaduse eelnõu (80 SE) kolmas lugemine

2) Valitsuse algatatud keskkonnavastutuse seaduse eelnõu (77 SE) teine lugemine.

 

Komisjonides:

keskkonnakomisjonis – 8. – 9. novembrini toimub väljasõiduistung Ida-Virumaale, kohtutakse Viru Keemia Grupi ja teiste põlevkiviõli tootvate ettevõtete esindajatega, õhtul kohtutakse Peipsi kaluritega; 9. novembril külastatakse Estonia kaevandust, kohtutakse Eesti Põlevkivi, aga ka teiste põlevkivi kaevandavate ettevõtete esindajatega, tutvutakse Järve Biopuhastuse OÜga;

majanduskomisjonis – alkoholiseaduse muutmise seaduse eelnõu (89 SE);

rahanduskomisjonis – riigi 2007. aasta lisaeelarve seaduse eelnõu (121 SE);

riigikaitsekomisjonis – väljasõiduistung Balti Kaitsekolledžis, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes, Jalaväe väljaõppekeskuses Kuperjanovi Üksik-jalaväepataljonis ning Võru Lahingukoolis;

sotsiaalkomisjonis – riiklike peretoetuste seaduse muutmise seaduse eelnõu (136 SE), tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmine;

õiguskomisjonis – alaealise mõjutusvahendite seaduse muutmise seaduse eelnõu (98 SE);

Kohtumised:

Kell 14.50 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtub programmi „Minu riik” raames Haabersti Vene Gümnaasiumi õpilastega Toompea lossis ruumis L-262.

 

Välislähetused:

*Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts ning liige Imre Sooäär osalevad (5. – 8. nov.) Prantsusmaal Pariisis kollokviumil „Ballistiline raketitõrje Euroopas” ning WEU Assamblee presidentide laiendatud komitee, poliitika- ja kaitsekomitee ning tehnoloogia ja õhuruumi komitee istungitel.

*Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Sven Mikseriga on töövisiidil (7. – 9. nov.) Euroopa Parlamendis ja NATO peakorteris Brüsselis.  Toimuvad kohtumised, Euroopa Komisjoni voliniku Siim Kallase, suursaadik Raul Mälgu, ning Europarlamendi liikmetega. NATO peakorteris kohtutakse asepeasekretäri kaitseinvesteeringute alal Peter Floryga, kellega räägitakse raketikaitsest, küberkaitsest ja merendusega seonduvast. Kohtutakse Taani suursaadiku Per Poulsen-Hanseni ja Hollandi suursaadiku Herman Schaeperiga. Lõunalauas räägivad oma töövaldkonnast peasekretäri eriesindaja Kaukaasias ja Kesk-Aasias Robert F. Simmons, PFP partnerluse planeerimise ja aruandlusega tegeleva direktoraadi direktor Frank Boland, DASG operatsioonide direktoraadi esindaja James Pardew ning DASG kommunikatsiooni ja avaliku diplomaatia üksuse esindaja Stefanie Babst. Suursaadik Jüri Luik tutvustab Riigikogu liikmetele Eesti esinduse tööd. Väliskomisjoni delegatsiooni koosseisus on Brüsselis veel komisjoni liikmed Raivo Järvi, Toomas Varek, Ivi Eenmaa ja Silver Meikar.

*Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb (7. – 10. nov.) Saksamaal Berliinis Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) korraldataval rahvusvahelisel kosmoseuurimise konverentsil, kus keskendutakse kosmose uurimise alasele tegevusele maailmas ning sellest tulenevalt Euroopa võimalustele ja kasulikkusele. Berliinist suundub Ene Ergma Görlitzisse Arvo Pärdi austamise tseremooniale. Arvo Pärdile antakse üle „Silla” auhind.

*Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Aleksei Lotman on (7. – 10. nov.) ENPA delegatsiooni koosseisus valimiste-eelsel missioonil Venemaal Moskvas. Toimuvad kohtumised Duuma spiikri Boris Grõzlovi ja fraktsioonide poliitiliste liidrite Gennadi Zjuganovi, Vladimir Žirinovski ja Sergei Glazjeviga, konstitutsioonikohtu esimehe, keskvalimiskomisjoni esimehe ja mitme väiksema erakonna, liikumise ja valitsusväliste organisatsioonide esindajatega.

 

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside