Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

 
Kolmandale lugemisel on põhiseaduskomisjoni algatatud kohtute seaduse ja halduskoostöö seaduse muutmise seaduse eelnõu (190 SE), mille eesmärk on kindlustada riigieelarves kohtunike koolituseks ettenähtud vahendite senisest tõhusam ja sihipärasem kasutamine, muutes selleks kohtunike koolituse korraldamiseks sisseseatud organisatsioonilist raamistikku, vältides ülesannete dubleerimist ning avardades kohtunike koolitusnõukogu pädevust kohtunike koolituse sisulisel koordineerimisel. Eesmärk on tagada kohtunikele professionaalne, igakülgne, järjepidev ja tegelikele vajadustele vastav täienduskoolitus.

Päevakord asub siin

Komisjonides

Majanduskomisjonis (kell 14) – lennundusseaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu (245 SE); kaevandamisseaduse muutmise seaduse eelnõu (211 SE); surveseadme ohutuse seaduse, küttegaasi ohutuse seaduse, masina ohutuse seaduse, lifti ja köistee ohutuse seaduse ning elektriohutusseaduse muutmise seaduse eelnõu (220 SE); liiklusseaduse muutmise seaduse eelnõu (217 SE); väljasõit Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusse. 

Sotsiaalkomisjonis (kell 11) – kohtumine Valga maakonna esindajatega, arutusel on tööhõive Valgamaal.

Kohtumised, üritused, konverentsid

Kell 12.00 – Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland annab Prantsuse raadiole intervjuu teemal „Põlvkonna portree”.

Kell 13.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma külastab Kohtla-Järve Estonia kaevandust ning kohtub ettevõtte juhtkonnaga.

Kell 15 – riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma osaleb Kaitsejõudude Peastaabis ohvitseride kogu koosolekul.

Kell 19 – Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb Tamsalus toimuval võrkpallikohtumisel. Üritusest võtavad osa Lääne-Virumaalt Riigikokku valitud liikmed.

* Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson (06.05-08.05) ja liikmed Taavi Rõivas, Rein Ratas ja Evelyn Sepp (05.05-08.05) osalevad Sloveenias Brdo kongressikeskuses toimuval 39. COSACi konverentsil. Neljapäeval on kõne all Lissaboni strateegia eesmärkide saavutamine; kavas on ka heaks kiita konverentsi lõppdokument.

* Riigikogu liige Raivo Järvi osaleb Soomes Helsingis rahvusvahelisel seminaril “Integratsioon või killustumine? Euroopa Liidu -Venemaa suhete tulevikusuunad”. Seminari korraldab Rootsi Rahvapartei Soomes ja Euroopa Liberaaldemokraatlik Partei.

* Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni liikmed Peep Aru ja Helle Kalda osalevad (08.05-09.05) Leedus Vilniuses BA haridus-, teadus- ja kultuurikomisjoni ning majandus-, kommunikatsiooni- ja informaatikakomisjoni kultuuri- ja loovtööstuse alasel ühisistungil.

* OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Mart Nutt osaleb (08.05-23.05)  OSCE PA delegatsiooni koosseisus vaatlejana Serbias ja Gruusias sealsetel parlamendivalimistel. Serbias toimuvad parlamendivalimised 11. mail, Gruusias 21. mail.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside