Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Päevakorras on 3 eelnõu kolmas lugemine.

1. Valitsuse algatatud isikut tõendavate dokumentide seaduse, konsulaarseaduse, karistusseadustiku ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu (395 SE) üheks peamiseks eesmärgiks on isiku digitaalseks tõendamiseks ettenähtud dokumendi regulatsiooni kehtestamine. Samuti nähakse ette võimalus digitaalse isikutunnistuse väljastamiseks, kui isikule on eelnevalt välja antud isikutunnistus või ta taotleb isikutunnistust samaaegselt digitaalse isikutunnistusega. Muuhulgas kaotab eelnõu ka viisakutse nõude ja lihtsustab sellega viisamenetlust. Kehtiva välismaalaste seaduse kohaselt on viisakutse üks võimalikest välismaalase Eestisse saabumise eesmärki ja asjaolusid tõendavatest dokumentidest. Viisakutsest loobumine lihtsustab Eesti külastamist kolmandate riikide, sealhulgas Venemaa kodanikele.

2. Valitsuse algatatud Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse Autoregistrikeskuse ja Maanteeameti ühendamisest tulenevalt eelnõu (439 SE) liidab kokku kaks eelnõu pealkirjas nimetatud asutust. Ühendasutus hakkab kandma nime Maanteeamet. Algataja hinnangul paraneb sellega kolme tihedalt seotud valdkonna – teedevõrgustik, sõidukid ja ühistransport – omavaheline kommunikatsioon ning koostöövõimekus, vähenevad halduskulud, suureneb liiklusohutus, paraneb liiklusega seotud registrite koostöö jne.

3. Valitsuse algatatud ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (455 SE) muudab tingimusi laenude tagamiseks kvalifitseeruvate ettevõtete ringi osas, kaotades senikehtinud suuruse piirangu, mille kohaselt suurettevõtted laenude tagamisel ei kvalifitseerunud. Ka suurenevad piirsummad, mis mahus tagatislepingute sõlmimine on lubatud. Kokku suureneb tagatislepingute kogusumma ettevõtluslaenude tagamisel seniselt 800 miljonilt kroonilt 1,5 miljardini ja elamumajanduslaenude tagamise puhul 950 miljonilt samuti 1,5 miljardini.

Komisjonides

Keskkonnakomisjonis (kell 11.30) – veeteemaline väljasõiduistung, külastatakse Jägala paisu, Aravete Agro Mägise suurfarmi ja Järva-Jaani reoveepuhastit.

Majanduskomisjonis – riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu (465 SE); riigivaraseaduse eelnõu (437 SE).

Õiguskomisjonis – karistusseadustiku, kriminaalmenetluse seadustiku ja vangistusseaduse muutmise seaduse eelnõu (382 SE).

Kohtumised, foorumid

Kell 13 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb konkursi Aasta Küla 2009 komisjoni töös.

Kell 14 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtub Sõle Põhikooli õpilastega (Riigikogus).

* Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland on Euroopa Päeva raames ringsõidul Raplamaal, kus ta külastab Rapla Ühisgümnaasiumi ja Kohila Gümnaasiumi ning kohtub Raplamaa ettevõtjatega.

* Lääne-Euroopa Liidu (WEU) Assamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts osaleb (5.05-7.05) Prantsusmaal Pariisis WEU Assamblee kaitsekomitee, poliitikakomitee ning tehnoloogia- ja õhuruumikomitee istungitel. Arutusele tulevad Euroopa Liidu osalus võitluses piraatlusega, El sõjalised operatsioonid, sõda Afganistanis: Euroopa strateegia, Euroopa soomusmasinad: käigusolevad programmid ning kosmose alane teadlikkus.

* Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning Riigikogu liikmed Keit Pentus ja Rain Rosimannus osalevad (5.05-8.05) Türgis Istanbulis 12. Euraasia majandusfoorumil. Sven Mikser esineb foorumil ka ettekandega.

* Riigikogu liige Peeter Tulviste osaleb (6.05-8.05) Saksamaal Greifswaldi Ülikooli nõukogu istungil.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside