Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorras on õiguskantsleri ettepanek nr 14 „Riigikogu liikme immuniteedimenetlusest“, millega tehakse ettepanek viia kriminaalmenetluse seadustiku § 377 lõiked 1, 3, 5 ja 6 põhiseadusega kooskõlla. Ettekannetega esinevad õiguskantsler Indrek Teder, Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimees Deniss Boroditš ja õiguskomisjoni aseesimees Kalle Laanet. Nii põhiseaduskomisjoni kui ka õiguskomisjoni ettepanek on õiguskantsleri seisukohti toetada. Õiguskantsler ei ole nõus seaduse regulatsiooniga, mis annab õiguskantslerile pädevuse anda nõusolek või keelduda nõusolekust Riigikogu liikme suhtes kriminaalmenetluses menetlustoimingut tegemiseks, ning leiab, et Riigikogu liikmelt ei ole võimalik kriminaalmenetluslikku immuniteeti ära võtta kellegi teise kui Riigikogu nõusolekul. Õiguskantsleri hinnangul on põhiseadusega vastuolus ka see, et Riigikogu liikme juures võib läbiotsimist läbi viia ilma Riigikogu eelneva nõusolekuta.

Komisjonides

Riigieelarve kontrolli komisjonis (kell 9) – Riigikontrolli auditiaruande „Avaliku erasektori koostöö kohalikes omavalitsustes“ tutvustus, kutsutud Riigikontrolli esindajad.

Majanduskomisjonis (kell 14) elektrituruseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (139 SE).

* Riigikogu liige Jaak Allik osaleb (5.04-10.04) Moskvas Venemaa Teatritegelaste Liidu korraldataval rahvusvahelisel seminaril, kus ta esineb ettekandega.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside