Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Tšehhi suursaadiku Richard Kadlčák’iga.

Kell 11 – Ene Ergma kohtub Itaalia suursaadiku Rosa Maria Chicco Ferraroga.

Kell 13 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb digitaalse kollektsiooni “Eesti üldlaulupidude noodid 1869 – 2009” pidulikul esitlemisel (Eesti Rahvusraamatukogu muusikasaal).

Kell 13.30 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Ameerika Ühendriikide suursaadiku Jeffrey D. Levine’iga.

Kell 18Ene Ergma esineb kosmose teemalise avaliku loenguga Tallinna Tehnikaülikoolis.

* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Pärnu- ja Viljandimaal, kus ta annab ühiskonnaõpetuse tunni Võhma Gümnaasiumis ja Viljandi Gümnaasiumis, samuti külastab ta Tarvastu ja Paikuse päevakeskusi.

* Riigikogu majanduskomisjoni liige Kalev Kallo osaleb Pariisis OECD poliitikaalasel seminaril.

* Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Aivar Riisalu ning liikmed Tõnu Juul ja Ülo Tulik osalevad (4.10-5.10) Soomes Helsingis töökohtumisel Eduskunta kaitsekomisjoniga.

* OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) delegatsiooni juht Väino Linde osaleb (4.10-8.10) Albaanias Tiranas OSCE PA sügisistungil ning alalise komitee istungil. Sügisistungi raames toimub parlamentaarne konverents, kus vaadeldakse OSCEd kui hea valitsemise ja integratsiooni edendajat stabiilsuse ja julgeoleku tagamiseks.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel ja liikmed Mailis Reps, Margus Hanson ja Ester Tuiksoo (kuni 5.10) osalevad Prantsusmaal Strasbourgis ENPA 2012. aasta istungjärgu sügisistungil. ENPA täiskogu keskne teema on olukord Venemaal. Lisaks käsitletakse demokraatlike valimistega seonduvat ning soolist võrdõiguslikkust poliitilistes parteides, poliitvangide, inimõiguste ja välispoliitika küsimusi, õigust Euroopas vabalt valida haridust, sotsiaalset õiglust maksu- ja finantstehingutes, Euroopa kõrghariduse rahvusvahelist avatust jpm. ENPA büroo tegi ettepaneku kiireloomulise küsimusena käsitleda humanitaarkriisi Süürias. Külalistena on Assambleele kutsutud esinema Albaania president Bujar Nishani ja Moldova president Nicolae Timofti.

* Vahemere Liidu Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Imre Sooäär osaleb (3.10-4.10) Belgias Brüsselis Vahemere Liidu PA poliitika-, julgeoleku- ja inimõiguste komitee istungil.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside