Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorras olulise tähtsuga riikliku küsimusena on väliskomisjoni algatatud Aasia-teemaline arutelu, mille aluseks on väliskomisjoni raport “Eesti võimalused ja huvid Aasias aastani 2025”. Ettekande antud teemal peavad väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, välisminister Urmas Paet ja Eesti Arengufondi Nõukogu esimees Raivo Vare.

Raport on valminud sel ja eelmisel aastal väliskomisjonis toimunud Aasia-strateegia kuulamiste põhjal ning selles vaadeldakse Aasia arengutrende võimalikult erinevate nurkade alt, antakse ülevaate Eesti välis- ja majanduspoliitikast Aasia suunal ning esitatakse soovitused valitsusele. Raportisse on koondatud paragrahvidena väliskomisjonile kuulamiste käigus suuliselt ja kirjalikult edastatud informatsioon, mida täiendavad faktid, arvandmed ja statistika avalikest allikatest.

Raport on kättesaadav väliskomisjoni veebilehel.

Komisjonides

Maaelukomisjonis – kahepäevane (31.05-01.06) väljasõiduistung Võrumaal. Neljapäeval külastatakse lihaveistega tegelevat ettevõtet Estonian-A.C.B.-Vianco, tutvutakse marjakasvatusega Taarapõllu talus ja lambakasvatusega Tuuma talus. Külastatakse ka  Alt-Lauri turismitalu, kus tutvutakse maheköögivilja kasvatamise ja Lõuna-Eesti Toiduvõrgustiku tegemistega.  Reedel kohtub komisjon Võrumaa Talupidajate Liidu esindajatega ning EL ühise põllumajanduspoliitika Leader-meetmest rahastatud projekti UMA MEKK idee autorite ja vedajatega. Lisaks külastatakse köögivilja- ja lillekasvatusega tegelevat Metsavahi talu ning 2009. aastal tiitliga Eesti Põllumees pärjatud Mart Timmi Jaagumäe talu ja Jaagumäe toidukeskust.

Põhiseaduskomisjonis (kell 9) – kodakondsuse seaduse § 32 muutmise seaduse eelnõu (164 SE).

Põhiseaduskomisjoni, kultuurikomisjoni ja sotsiaalkomisjoni avalik ühisistung (kell 14) – arutusel on ülevaade Eesti kodanikuühiskonna arengu kontseptsiooni rakendamisest (jaanuar 2010 – mai 2012). Ettekande peavad vabaühenduste liidu EMSL juhataja Urmo Kübar, Poliitikauuringute Keskus Praxis, Praxise Akadeemia programmi juht Kristina Mänd, vabaühenduste liidu EMSL koolitusjuht Elina Kivinukk, Tallinna Tehnikaülikooli avaliku halduse instituudi vanemteadur Veiko Lember ja e-Riigi Akadeemia programmi direktor Liia Hänni. Järgneb diskussioon teemal „Millist kodanikuühiskonda tahame ja milliseid tingimusi on selleks vaja luua?“ Ühisistungi toimub Riigikogu konverentsisaalis. Istungi ajakava leiab siit. Istungist toimub otseülekanne internetis: live.riigikogu.ee/live.

Väliskomisjonis (kell 13) – kodanikuühenduste hinnang Eesti arengukoostööle aastatel 2006-2010, kutsutud Arengukoostöö Ümarlaua tegevbüroo juhataja Piret Hirv ja poliitikaekspert Evelin Andrespok ning välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Andre Pung ning 3. büroo (arengukoostöö ja humanitaarabi büroo) lauaülem Kaili Terras.

Õiguskomisjonis (kell 12) – kohtuekspertiisiseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (202 SE).

Üritused, kohtumised

Kell 10 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Malta Vabariigi presidendi George Abela ja pr Margaret Abela riigivisiidi pidulikul saabumistseremoonial (Kadriorus).

Kell 12.15 –  Ene Ergma kohtub Eestisse visiidile saabuva Malta presidendi George Abela’ga.

Kell 13Ene Ergma osaleb Kosmoseasjade Nõukogu koosolekul.

Kell 13.30 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas õnnitleb lasteaeda Mesipuu õn35. aastapäeva puhul.

Kell 17 - Ene Ergma osaleb Käbi Laretei raamatu „Okas ja Käbi” esitlusel (NoKu KLUBI).

Kell 19 – Ene Ergma kohtub Euroopa Komisjoni justiits- ning põhi- ja kodanikuõiguste voliniku Viviane Reding’iga.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb (28.05-1.06) Prantsusmaal Pariisis ENPA poliitikakomitee ja monitooringukomitee istungitel.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Indrek Saar osaleb (30.05-31.05) Pariisis ENPA monitooringukomitee istungil Serbia küsimuse raportöörina.

* Vahemere Liidu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Imre Sooäär osaleb (30.05-31.05) Brüsselis Vahemere Liidu PA poliitika-, julgeoleku- ja inimõiguste komitee istungil.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside