Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Esimesel lugemisel on IRLi, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Reformierakonna fraktsioonide poolt algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse § 61 täiendamise seaduse eelnõu (1 SE), mis suurendab pensioni baasosa 1. juulist 250 krooni ja rahvapensioni määra 150 krooni võrra. Eelnõu algatajad on seisukohal, et pensionide indekseerimisest tulenev riiklike pensionide kasv ei ole piisav, kuna see jääb pea kahekordselt maha palgakasvust. Täiendava pensionitõusu järel kasvavad pensionid algatajate kinnitusel keskmise palgaga võrreldavas tempos. Pensionitõusu teeb võimalikuks sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise kasv, mis on tekitanud erakorraliseks pensionitõusuks piisava ülejäägi.

Komisjonides

Euroopa Liidu asjade komisjon – kell 13 kohtumine Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvesega.

Majanduskomisjonis – arutatakse riigivara tasuta võõrandamise küsimusi.

Rahanduskomisjonis – arutatakse hasartmängumaksust toetuste määramise nõukogu moodustamise otsuse eelnõu algatamist ning antakse ülevaade stabiliseerimisreservi varade koosseisu ja väärtuste kohta.

Riigikaitsekomisjonil – väljasõiduistung, kohtutakse kaitseminister Jaak Aaviksoo ning kaitseväejuhataja kindralmajor Ants Laaneotsaga.

Väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni ühisistung – kohtumine välisminister Urmas Paetiga: Eesti võimalik tegevus Euroopa Liidus lähtuvalt Eesti-Venemaa suhete olukorrast; teise päevakorrapunktina arutatab väliskomisjon delegatsioonide moodustamisega seonduvat.

Üritused

Kell 13 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb kodanikuühiskonna Aasta Tegija väljakuulutamise tseremoonial Toompea lossi Valges Saalis.

* Õiguskomisjoni liige Tiina Oraste osaleb (kuni 04.05) Brüsselis Euroopa Parlamendis toimuval õiguskomisjonide esindajate kohtumisel. Arutusel EL õiguse ülevõtmine ja kohaldamine.

* Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti rühma liikmed Enn Eesmaa ja Raivo Järvi ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad (kuni 06.05) Indoneesias Nusa Duas (Bali) IPU 116. assambleel. Arutusele tulevad teemad, mis käsitlevad usuliste kogukondade ja veendumuste vahelise rahumeelse kooseksisteerimise ning austuse tagamist globaliseerunud maailmas, töökohtade loomist ning tööhõive kindlust üleilmastumise ajastul ning mitmekesisuse ja võrdsete õiguste edendamist universaalsete demokraatlike aluste ja valimisstandardite kaudu.Riigikogu pressitalitus

Tagasiside