Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorras
on 2 eelnõu.
1. Kolmandal lugemisel läheb lõpphääletusele valitsuse algatatud riigieelarve seaduse, Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (790 SE), mille peamine eesmärk on 2010. aastal jõustunud audiitortegevuse seadusest tulenevate terminoloogiliste ja sisuliste muudatuste sisseviimine ja audiitortegevuse seaduse redaktsiooni täpsustamine, täiendamine või muutmine tulenevalt seaduse rakendamisel ilmnenud vajadustest.
2. Esimesele lugemisele tuleb kultuurikomisjoni algatatud kutseseaduse muutmise seaduse eelnõu (842 SE), millega pikendatakse 1. septembril  2008  jõustunud kutseseaduse rakendamise tähtaegu, kuna üleminekuaeg on osutunud liiga lühikeseks ja pole jõutud veel valida kõiki vajalikke kutset andvaid organeid ning sisse viia õppekavade riikliku tunnustamise võimalus kõikidele õppekavadele. Algataja kinnitusel soovitakse vältida kutsesüsteemi halvamist ja olukorda, kus 1. jaanuarist 2011 kaotaks tegutsemisõiguse 90% kutse andjatest ja kehtivuse kaotaks mitusada kutsestandardit. Samuti kõrvaldatakse eelnõuga ebaselgus riiklikult tunnustatud õppekava määratlemisel, see võimaldab anda kutse andja õigused neile õppeasutusele, milles on riiklikult tunnustatud õppekavad.

Komisjonides
 
EL asjade komisjoni, kultuurikomisjoni, majanduskomisjoni, rahanduskomisjoni ja sotsiaalkomisjoni ühisistung
(kell 11, konverentsisaal) - arutuse all on konkurentsivõime kava „”Eesti 2020’” ettevalmistuste ülevaade”. Tegemist on dokumendiga, mis kirjeldab Eesti majanduspoliitika suunda ja peamiseid meetmeid aastatel 2008–2010, annab ülevaate Eesti majanduskasvu olulistest väljakutsetest ning seab numbrilised sihid kooskõlas EL riikide poolt kokku lepitud Euroopa 2020 strateegia eesmärkide ja Eesti väljakutsetega.

Keskkonnakomisjonis
(15 min pärast täiskogu istungi lõppu) – kalapüügiseaduse muutmise seaduse eelnõu (798 SE).

Majanduskomisjonis
(kell 12.30) -riigivaraseaduse täiendamise seaduse eelnõu (783 SE); ühistranspordiseaduse muutmise seaduse eelnõu (781 SE).

Väliskomisjonis
(kell 13) – rahvusvahelisel tsiviilmissioonil osalemise seaduse eelnõu (829 SE); välisministeeriumi töökorraldusest. Kutsutud välisminister Urmas Paet.


Üritused, kohtumised, konverentsid

Kell 15 – Riigikogu aseesimees Keit Pentus korraldab Toompeal vastuvõtu lugemisaasta läbiviijatele.

Kell 15
–  väliskomisjoni esimees Sven Mikser kohtub Kuveidi suursaadiku Musaed al-Haroun’iga.

* Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb (28.10-30.10) Stockholmis Rootsi Kuningliku Inseneriteaduste Akadeemia 91. aastaistungil ja kuninglikul tehnoloogiafoorumil, kus ta esineb ettekandega. Seekordne tehnoloogiafoorum keskendub innovaatilisele info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (ICT) võrgustikule Läänemere regioonis. Käsitlust leiavad sellised teemad nagu ICT ja uus meedia, ICT ning demokraatia, seadusandlus ja regulatsioon, ICT ja innovatsioon ning Läänemere piirkonna info- ja kommunikatsioonitehnoloogia arengu tulevikuväljavaated.

* Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Maret Merisaar osaleb (28.10-29.10) Brüsselis Euroopa Rohelise Raamatu pensionide teemalisel konverentsil.

* Riigikogu Lääne-Euroopa Liidu Assamblee Eesti delegatsiooni liige Kalev Kallo osaleb (27.10-29.10) Peterburis rahvusvahelisel parlamentaarsel konverentsil „OSCE ja SRÜ, uued võimalused ja perspektiivid”.
* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel ja liige Indrek Saar osalevad (25.10-28.10) Moldova erakorraliste üldvalimiste vaatlejatena ENPA eelmissiooni koosseisus Moldovas. 

*
NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Mati Raidma osaleb (25.10-29.10) Türgis Istanbulis ja Ankaras NATO PA atlandiülese kaitse- ja julgeolekukoostöö allkomitee istungil.
* Riigikogu Lääne-Euroopa Liidu Assamblee Eesti delegatsiooni liige Imre Sooäär osaleb (26.10-28.10) Pariisis Lääne-Euroopa Liidu Assamblee tehnoloogia- ja õhuruumi komitee istungil ning aeronautika näitusel Le Bouget.
Riigikogu pressitalitus
 
 

 

 

 

 

 
Tagasiside