Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Päevakorras on kahe eelnõu esimene lugemine.

1. Esimesel lugemisel läheb lõpphääletusele Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud Riigikogu otsus “Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele” (246 OE), milles tehakse valitsusele ettepanek töötada välja 2013. aasta 1. juuniks tegevuskava lastele ja noortele energiajookide reklaami ja müügi vähendamiseks ning laste ja noorukite terviseteadlikkuse tõstmiseks. Algataja on seisukohal, et energiajoogid on lastele ja noortele kahjulikud ja nende tarbimist tuleks piirata. Riigikogu sotsiaalkomisjon antud eelnõu ei toeta.

2. Esimesele lugemisele tuleb Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon algatatud ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu (252 SE), mille eesmärk on parandada patsientide teavitamist ravimi koostise, toimeainete sisalduse ning kasutamise ja säilitamise kohta, vältimaks ekslikust ravimikasutusest tingitud ohte. Eelnõu näeb ette, et koos müügiloa andmisega kinnitab ravimiamet ravimi omaduste kokkuvõtte, pakendi infolehe ja pakendi kavandi ning teabe ravimi koostise, toimeainete sisalduse ning kasutamise ja säilitamise kohta tõlked vene ja inglise keelde. Algataja hinnangul ei pruugi ravimi tarbijad, kes räägivad eesti keelt võõrkeelena, vastasel juhul kasutusjuhendisse kirjutatut mõista. Riigikogu sotsiaalkomisjon antud eelnõu ei toeta.

Komisjonides

Kultuurikomisjonis (kell 14) õppetoetuste ja õppelaenuseaduse ning maksukorralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu (236 SE).

Majanduskomisjonis (kell 12)  – erakorraline istung (ruum L 333), toimub kohtumine majanduskomisjoni poole pöördunud huvigruppide esindajatega seoses meresõiduohutuse seaduse muutmise seaduse eelnõuga (283 SE); (kell 14) kohtumine majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajatega (väljasõiduistung); meresõiduohutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (283 SE).

Riigikaitsekomisjonis (kell 13) Kaitseliidu seaduse eelnõu (190 SE).

Sotsiaalkomisjonis (kell 13) – arvamus alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu (268 SE) kohta; riiklike peretoetuste seaduse, sotsiaalhoolekande seaduse ning tööturuteenuste ja -toetuste seaduse muutmise seaduse eelnõu (294 SE).

Väliskomisjonis (kell 13) – ülevaade 6. novembril toimuvatest Ameerika Ühendriikide presidendivalimistest.

Riigieelarve kontrolli erikomisjonis (kell 9) – Riigikontrolli auditiaruanne „Riigi tegevus töötute toomisel tööturule“ tutvustamine.

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonis (kell 12)  arutusel on komisjoni veebipõhise infosüsteemi riigihanke tulemused; erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu algatamine Riigikogu põhiseaduskomisjonis; õiguslik hinnang Riigiprokuratuuri otsusele kriminaalmenetluse mittealustamise kohta Eesti Keskerakonna rahastamise küsimuses; hinnang Reformierakonna rahastamisskandaalile; ülevaated liikmemaksude ja annetuste aruannetest ning valimisvõlgade aruannetest jpm.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni ümarlaud (kell 15) – „Koolieelsetes lasteasutustes riigikeele omandamise võimaluste otstarbekus Narva lasteaia „Päikene“ näitel“ . Kutsutud Narva lasteaed „Päikene“ direktor Heli Adamovitš, õpetajad Larissa Steoanova, Natalja Sutõrina, Olga Serova, Jekaterina Zuravljova ja Janina Loiko, samuti haridus- ja teadusministeeriumi, Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu ning Riigikontrolli esindajad. Riigikogu konverentsisaalis.
Ülekannet saab jälgida siit: https://www.riigikogu.ee/index.php?id=173840

Üritused, kohtumised, Ukraina parlamendivalimiste vaatlemine

Kell 12 - Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub  Hiina suursaadiku Qu Zhe’ga.

* Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Sven Sester osaleb (24.10-25.10) Rootsis Malmös Põhjamaade Investeerimispanga kontrollikomitee istungil.

* Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste ja liikmed Andrei Korobeinik, Kajar Lember ning Priit Toobal osalevad (25.10-26.10) Rootsis Stockholmis põhiseaduskomisjoni töövisiidil Rootsi parlamenti. Visiidi käigus kohtutakse Riksdagi konstitutsioonikomisjoni, Euroopa Liidu asjade komisjoni, parlamentaarse ombudsmani institutsiooniga, samuti tutvutakse Rootsi kohtusüsteemiga.

* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel ning liige Mailis Reps osalevad (25.10-29.10) ENPA delegatsiooni koosseisus vaatlejatena Ukraina parlamendi valimistel.

* OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Väino Linde ja liige Jaak Allik osalevad (25.10-29.10) OSCE PA delegatsiooni koosseisus vaatlejatena Ukraina parlamendi valimistel.

* Riigikogu liige Vladimir Velman osaleb (25.10-30.10) Valimissüsteemide Rahvusvahelise Ekspertkeskuse (International expert Center for Electoral Systems- ICES) kutsel vaatlejana Ukraina parlamendivalimistel.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside