Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung
 
Päevakorras teisel lugemisel on Eesti Reformierakonna fraktsioon ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni algatatud tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ning tööturuteenuste ja -toetuste seaduse muutmise seaduse eelnõu (128 SE), mille eesmärk on luua kuni 15 tuhande euro suurust lähtetoestust võimaldav toetuste süsteem alustavatele arstidele, et motiveerida neid asuma tööle maapiirkondadesse. Toetus on ette nähtud arstidele, kes alustavad tööd residentuuri lõpetamise järgselt kohalikes ja üldhaiglates ning perearstipraksistes, mis asuvad väljaspool Tallinna ja Tartu tõmbekeskuseid ja nendega piirnevaid alasid. Ühtlasi muudab eelnõu tööturuteenuste ja -toetuste seadust selliselt, et tööotsimisel abi saamise võimalused oleksid tööd leidva soovivatele isikutele paremini tagatud. Eelnõu ühtlustab tööotsijate abistamise reeglistikku eelkõige soodustuste arvestuspõhimõtete ning määrade osas.      

Komisjonides
 
Põhiseaduskomisjonis (15 min pärast täiskogu istungi lõppu)  – prokuratuuriseaduse muutmise seaduse eelnõu (126 SE).

Väliskomisjonis
(kell 13) – Aasia-strateegia kuulamised: tegevuskavad haridus- ka kultuurialaseks koostööks, kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi SA Archimedes, kultuuriministeeriumi, Tartu Ülikooli rahvusvahelise suveülikooli ning Tallinna Tehnikaülikooli esindajad; ülevaade peaministri visiidist Vietnami ja Singapuri.

Õiguskomisjonis
(kell 13) –politsei ja piirivalve seaduse, päästeseaduse, päästeteenistuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seadus tulenevalt asutuste ümberkorraldamisest (116 SE).
 
Balti Assamblee 20. aastapäeva üritused
 
Kell 13 – Rahvusvaheline konverents “Balti teed: 20 aastat hiljem. Erinevuste vähendamine Läänemere piirkonnas”  (Radisson Blu Hotel konverentsisaal, Rävala pst 3, Tallinn). Konverentsil osalevad ka Riigikogu esimees Ene Ergma ja Riigikogu aseesimees, Balti Assamblee president Laine Randjärv.
 
Kell 20 – Balti Assamblee 20. aastapäevale pühendatud galakontsert ja Balti Assamblee auhindade üleandmise tseremoonia. 5000 euro suuruse auhinna saavad Leedu kirjanik Arvydas Juozaitis, Läti dirigent Andris Nelsons ning Eesti teadlane Andres Kasekamp oma ülevaateteose “Balti riikide ajalugu” eest. Auhindade üleandmisest ja kontserdist teeb otseülekande ka ETV. Õhtu kavas on ka Riigikogu esimehe Ene Ergma õhtusöök. Galaõhtul osalevad Riigikogu aseesimees, Balti Assamblee president Laine Randjärv ja Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. (Estonia Kontserdisaal, Estonia pst 4).
 
Demokraatia töötuba (kell 13.30, Riigikogu teabekeskus, Toompea 1)
 
Seekordse töötoa teema on „Töötav tudeng – paratamatus või vaba valik?“ Kõne all on tudengite töötamine ülikooliõpingute kõrvalt. Arutletakse selle üle, miks tudengid töötavad täisajaga ja kuidas nad töötamist ja õppimist ühildavad. Arutelus osalevad Poliitikauuringute Keskuse Praxis hariduspoliitika programmi direktor Laura Kirss, kes esitab värskemaid andmeid üliõpilaste töötamise kohta, üliõpilasi esindab Eesti Üliõpilasesinduste Liidu esimees Eimar Veldre ning kõrgkooli ja tööandjate poolseid seisukohti esitavad vastavalt Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Kalle Tammemäe ja Baltic Computer Systems ASi juhataja Ants Sild. Asjakohase sõnavõtuga esineb Riigikogu kultuurikomisjoni liige Liisa-Ly Pakosta. Sõnavõttudele järgneb diskussioon.

Muud üritused ja kohtumised
 
Kell 12 –Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Sri Lanka suursaadikuga.
 
* Riigikogu keskkonnakomisjoni liige Rainer Vakra (23.11-27.11) ja Riigikogu liige Deniss Boroditš (23.11-28.11)osalevad Aserbaidžaanis Gabalas IDEA (Dialogue for Environmental Action Campaign) korraldataval rahvusvahelisel noorte keskkonnakaitsjate kohtumisel.
 
* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb (24.11-26.11) Suurbritannias Edinburghis ENPA alalise komitee istungil.
 
* Riigikogu liikmed Sven Mikser ja Jevgeni Ossinovski osalevad (24.11-26.11) Brüsselis Euroopa Sotsiaaldemokraatliku Partei aastakonverentsil.

*
Riigikogu liige Igor Gräzin osaleb Küprosel (22.11-27.11) Limassolis 1. rahvusvahelisel semiootika ja kommunikatsiooni alasel konverentsil.
* Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Margus Hanson on (22.11-27.11) Marokos, kus ta osaleb ENPA delegatsiooni koosseisus vaatlejana Maroko parlamendivalimistel.
Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside