Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmandal lugemisel on valitsuse alghatatud riigivapi seaduse muutmise seaduse eelnõu (130 SE), mis näeb ette, et juhul, kui riigivappi kasutatakse kujundus- ja turvaelemendina isikut tõendavates dokumentides, võib turvakaalutlustest ning kujundus- ja turvaelemendi eripärast lähtuvalt riigivapi etalonkujutist stiliseerida. Kehtiv seadus seda ei võimalda.

Komisjonides

Majanduskomisjonis – teeseaduse muutmise seaduse eelnõu (158 SE), seadmete energiatõhususe seaduse ja ehitusseaduse muutmise seaduse eelnõu (167 SE), Eesti eluasemevaldkonna arengukava 2007-2013 tutvustamine; Euroopa komisjoni elektroonilise side siseturgu käsitlevate eelnõude paketi arutelu.

Põhiseaduskomisjonis – kohtute seaduse muutmise seaduse eelnõu (114 SE); arutatakse SA Eesti Õiguskeskus lõpetamiseks volituse andmist.

Üritused, seminarid

Kell 12 – Ene Ergma osaleb Eesti Maaülikooli rektori inauguratsioonitseremoonial (Tartus Kreutzwaldi 1a).

* Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb (23.01-28.01) Brüsselis Euroopa Liberaaldemokraatliku ja Reformipartei (ELDR) korraldataval seminaril: „Venemaa: kas osa Euroopast või lahus Euroopast?“

Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee

Euroopa Nõukogu Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel (20.01-25.01) ja delegatsiooni liikmed Aleksei Lotman (20.01-24.01) ning Indrek Saar (19.01-24. 01) osalevad Prantsusmaal Strasbourgis ENPA 2008. aasta talveistungil.

Neljapäeval, 24. jaanuaril on arutusel Euroopa spordimudeli säilimisega seonduv, avaldusega esineb Euroopa Jalgpalliliitude Ühenduse (UEFA) president Michel Platini, samuti käsitletakse Gruusia kui EN liikmesriigi kohustuste täitmist ning illegaalse adopteerimisega seotud vastsündinud laste kadumise probleeme Euroopas.

Reedel, 25. jaanuaril on arutusel inimõiguste ja biomeditsiini konventsiooni lisaprotokolli, mis käsitleb tervishoiu eesmärgil läbiviidavaid geneetilisi katseid, piiriülene koostöö ning videojärelevalve avalikes kohtades.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside