Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Päevakorras on ühe eelnõu kolmas lugemine ja olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu.

1. Kolmandale lugemisel on Eesti Reformierakonna fraktsiooni ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni algatatud kohalike maksude seaduse muutmise seaduse eelnõu (774 SE), mille eesmärk on tühistada kohalike maksude seaduses kohaliku omavalitsuse poolt kehtestatavate maksude loetelust müügimaks ja paadimaks. Seadus jõustub 1. jaanuaril 2012.

 
2. Olulise tähtsusega riikliku küsimusena on arutluse all riigi ja kohalike omavalitsuste partnerlus. Ettekannetega esinevad regionaalminister Siim Valmar Kiisler, Tallinna Ülikooli avaliku poliitika professor Georg Sootla ja põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde. Sama teema oli põhiseaduskomisjonis arutusel 14. septembril.
 
Komisjonides
 
Kultuurikomisjonis (15 min pärast täiskogu istungi lõppu) - keeleseaduse eelnõu (808 SE).

Riigikaitsekomisjonis
(kell 13.30) – kohtumine USA saatkonna asejuhi Bob Gilchrist’iga.
Konverentsid, seminarid

* Majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas osaleb (23.09-24.09) ärifoorumil Pihkvas.

* Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb (22.09-24.09) Prantsusmaal Pariisis Balti-Prantsuse kaitse- ja julgeolekuseminaril, kus ta esineb ettekandega. Seminari teemadeks on NATO hetkeolukord ja perspektiivid, ühine julgeoleku- ja kaitsepoliitika Lissaboni leppe jõustumise järel, rahvusvahelised operatsioonid, kogemus ja perspektiivid ning julgeoleku uued panused.

* Riigikogu liige Imre Sooäär osaleb (22.09-23.09) Lätis Kandavas Euroopa ajalooliste hoonete ühenduse (UEHHA) konverentsil teemaga kultuuriväärtuste kaitse Lätis.
 
Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside