Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmandal lugemisel on valitsuse algatatud kutseseaduse eelnõu (213 SE), mille eesmärk on uuendada Eesti kutsete süsteemi õiguslikke aluseid ja viia seni kehtiv 5-tasemelisel kutsete raamistikul põhinev kutsekvalifikatsioonisüsteem üle 8-tasemelisele süsteemile. See tugineb Euroopa Liidus välja töötatud Euroopa kvalifikatsiooniraamistikule, mis seab aluseks elukestva õppe. Eelnõu kaugemaks eesmärgiks on riikliku kvalifikatsioonisüsteemi loomine, mis ühendaks seni eraldiseisvad haridus-ja kutsekvalifikatsioonisüsteemid sidustatud tervikuks.

Päevakord asub siin.

Kell 13 – õiguskomisjon

Perekonnaseaduse eelnõu (55 SE).

Üritused, konverentsid, valimised Gruusias

Kell 11.30 – Riigikogu Eesti-Islandi parlamendirühm kohtub Eestis visiidil viibiva Islandi välisministri ning teda saatva delegatsiooniga (ruumis L240).

Kell 13 – Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland kohtub Valgevene endise riigipea Stanislav Šuškevitšiga. Kohtumisega toetab Kristiina Ojuland hr. Lech Walesa ettepanekut esitada Šuškevitš Nobeli rahupreemia kandidaadiks, samuti annab ta Valgevene külalisele üle kutse sügisel toimuvale Riigikogu juubelikonverentsile „Võim ja legitiimsus”.

* Riigikogu esimees Ene Ergma, Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Trivimi Velliste ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad (21.05-24.05) Prantsusmaal Strasbourgis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee liikmesriikide parlamentide esimeeste konverentsil. Konverentsil käsitletakse kaht põhiteemat: parlamendid ja tsiviilühiskond ning rahvusparlamendid ja Euroopa Nõukogu – edendades demokraatlikke väärtusi, väärtustades inimõigusi ning õigusriiki.

* Riigikogu aseesimees Jüri Ratas (21.05-23.05) ja Riigikogu liige Rein Ratas (22.05-23.05) osalevad Belgias Brüsselis Euroopa Komisjoni korraldataval Euroopa Rohelise pealinna tiitli avaüritusel.

* Riigikogu maaelukomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Kalev Kotkasega on (22.05-23.05) vastuvisiidil Leedu Seimis Vilniuses. Visiidi käigus toimub ühisistung Seimi maaelukomisjoniga, tutvutakse Seimi tööga ning külastatakse Žeimena lõhekasvatusfarmi ja „Terakota“ talu. Delegatsiooni koosseisu kuuluvad veel komisjoni liikmed Rein Aidma, Kaia Iva, Heimar Lenk ja Imre Sooäär.

* Riigikogu NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Jürgen Ligi (22.05-27.05) ning liikmed Sven Mikser (22.05-27.05) ja Kadri Must (23.05-27.05) osalevad Saksamaal Berliinis NATO PA kevadistungil ja komiteede istungitel.

* Riigikogu liikmed Helmer Jõgi, Mart Laar, Väino Linde, Mati Raidma ja Evelyn Sepp osalevad (17.05-23.05) vaatlejatena Gruusia parlamendivalimistel.

* ENPA Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb (20.05-23.05) ENPA delegatsiooni koosseisus vaatlejana Gruusia parlamendivalimistel.

* OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Mart Nutt ja asendusliige Jaanus Marrandi osalevad (17.05-23.05) OSCE PA delegatsioonis vaatlejana Gruusia parlamendivalimistel.

* NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Kadri Must osaleb (18.05-23.05) NATO PA delegatsiooni koosseisus vaatlejana Gruusia parlamendivalimistel.

* ENPA Eesti delegatsiooni liige Mailis Reps osaleb (18.05-23.05) Prantsusmaal Pariisis ENPA migratsiooni-, põgenike- ja rahvastikukomitee istungil. Arutusel on asüüli puudutavate otsuste kvaliteet Euroopa Nõukogu liikmesriikides, samuti migratsiooniprobleemid ning põgenikega seonduvad küsimused nagu põgenike eluaseme probleemid.

* Riigikogu majanduskomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Urmas Klaasiga on (19.05-23.05) Ukraina Ülemraada esimehe Arseni Jatseniuki kutsel visiidil Ukrainas. Visiidi käigus kohtub Riigikogu majanduskomisjoni esindus Ülemraada esimehe, Ülemraada majanduskomisjoni, transpordikomisjoni ja energeetikakomisjoniga. Samuti on kavas kohtumised Ukraina transpordiministeeriumis. Ülemraadas toimuvate kohtumiste teemadeks on transpordi arendamine, transiit, logistika, teedeehitus, sadamate arendamine ja energeetika. Ka külastatakse Dnepropetrovskit ja Zaporožjet. Kavas on kohtumised oblasti kuberneri ja linnapeaga. Tutvutakse Dnepropetrovski ettevõtetega ja kohtutakse ka Ukrainas tegutsevate Eesti ettevõtjatega. Delegatsiooni kuuluvad veel komisjoni aseesimees Kalev Kallo ning liikmed Taavi Veskimägi, Margus Lepik, Aivar Riisalu ja Ester Tuiksoo.

* Riigikogu liige Erki Nool osaleb (20.05-22.05) Itaalias Sorrentos Euroopa Olümpiakomitee kergejõustiku komisjoni koosolekul.

 * Riigikogu liige Igor Gräzin osaleb Venemaal Moskvas telesaates „Otsustage ise“.

Tagasiside