Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Esimesele lugemisele tuleb 2 eelnõu:
 
1) Valitsuse algatatud investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse lepingute ratifitseerimise seaduse eelnõu (87 SE). Seadusega ratifitseeritakse kolm investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse lepingut: 2011. aasta 20. aprillil alla kirjutatud Eesti Vabariigi ja Araabia Ühendemiraatide vaheline investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse leping, 2011. aasta 20. aprillil alla kirjutatud Eesti Vabariigi valitsuse ja Kasahstani Vabariigi valitsuse vaheline investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse leping ning 2009. aasta 24. septembril alla kirjutatud Eesti Vabariigi valitsuse ja Vietnami Sotsialistliku Vabariigi valitsuse vaheline investeeringute soodustamise ja kaitse leping, samuti 2011. aasta 3. jaanuaril alla kirjutatud Eesti Vabariigi valitsuse ja Vietnami Sotsialistliku Vabariigi valitsuse vahelise investeeringute soodustamise ja kaitse lepingu muutmise protokoll. Lepingute eesmärk on luua soodne investeerimiskliima ning tagada mõlema lepingupoole investorite võrdne kohtlemine. Eesmärgi saavutamiseks määrab leping investeerimisega seotud tegevuste tingimused (maksete vaba ülekandmine, investeeringute võrdne kohtlemine, õiguste üleminek garantiilepingu korral), loob vaidluste lahendamise korra ning reguleerib investeeringute sundvõõrandamist ja sellega kaasneva hüvitise maksmist.
 
2) Valitsuse algatatud strateegilise kauba seaduse eelnõu (96 SE). Eelnõu eesmärgiks on harmoneerida Euroopa Parlamendi ja nõukogu ning Euroopa Komisjoni kaitseotstarbeliste toodete (KOT) ühendusesisese veo tingimusi lihtsustavad direktiivid ning sätestada vajalikud õigusnormid. Samuti korrastatakse strateegilise kauba piiriülese liikumise regulatsiooni, et tagada rahvusvaheliste nõuete täitmine ning viiakse ekspordikontrolli nõuded ja kohustused vastavusse sanktsioonidega, tagades proportsionaalsed ja hoiatavad karistused.
 
Komisjonides:
 
kultuurikomisjonis – kell 13 2012. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (99 SE) haridus- ja teadusministeeriumi valitsemisala, kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm; erakooliseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (92 SE);
 
riigieelarve kontrolli komisjoniskell 13 algab Riigikogu konverentsisaalis perearstiabi korralduse teemaline avalik arutelu, teemakohaste sõnavõttudega esinevad sotsiaalminister Hanno Pevkur, Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov, Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esinaine Diana Ingerainen, Tervishoiu Instituudi juhataja, Tartu Ülikooli tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet, Eesti Maaomavalitsuste Liidu direktor Ott Kasuri, maavanemate ja Riigikontrolli esindajad.   
Arutelu saab vaadata internetis aadressil: http://live.riigikogu.ee/live
 
väliskomisjonis – 15 min pärast täiskogu istungi lõppu 2012. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (99 SE) välisministeeriumi valitsemisala, kutsutud välisminister Urmas Paet;
 
Üritused:
 
Kell 13 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Eestis resideerivate naissuursaadikutega (Austria saatkonnas).
 
Kell 14 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas võtab osa Tallinna Asunduse lasteaia 50. aastapäeva tähistamisest.
 
Välislähetused:
 
17. – 22. oktoobrini
 
Riigikogu Eesti-Prantsusmaa parlamendirühma esimees Tõnis Lukas, aseesimees Heljo Pikhof ning liikmed Maret Maripuu, Ester Tuiksoo, Rait Maruste, Urve Palo ja Andres Herkel osalevad Prantsusmaa Rahvusassamblee kutsel parlamendirühma visiidil Prantsusmaal Pariisis.
 
19. – 21. oktoobrini
 
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas ning rahanduskomisjoni esimees Sven Sester osalevad Belgias Brüsselis Euroopa Liidu mitmeaastase finantsraamistiku 2014 – 2020 Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni osalusel toimuval kõrgetasemelisel konverentsil.
 
19. – 21. oktoobrini
 
Riigikogu väliskomisjoni liikmed Margus Hanson, Imre Sooäär ja Vladimir Velman, Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed Kalle Palling, Valdo Randpere ja Aivar Sõerd ning riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ning liikmed Ülo Tulik ja Marianne Mikko osalevad Belgias Brüsselis tutvumisvisiidil NATO peakorterisse ja Euroopa Liidu institutsioonidesse.
 
20. – 24. oktoobrini
 
Riigikogu liige Liisa-Ly Pakosta osaleb Rootsis Örebros Rootsi moderaatide kongressil.
 
20. – 24. oktoobrini
 
OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Väino Linde osaleb Tuneesias OSCE PA delegatsiooni koosseisus vaatlejana Tuneesia parlamendivalimistel.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside