Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmandal lugemisel on kaks eelnõu.

1. Eesti Keskerakonna fraktsiooni, Eesti Reformierakonna fraktsiooni ja Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni algatatud liikluskindlustuse seaduse § 22 muutmise seaduse eelnõu (737 SE) eesmärk on lihtsustada nende vanade autode kogujate ja maainimeste elu, kes kasutavad oma sõidukeid harva või ei sõida nendega mitme aasta jooksul üldse, võimaldades maksevabu lepinguid sõlmida senise 12 kuu asemel 24 kuuks.

2. Valitsuse algatatud politseiseaduse ja politseiteenistuse seaduse muutmise ning sellest tulenevalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (500 SE) täpsustab politseiprefektuuri, keskkriminaalpolitsei ja julgestuspolitsei tegevuse korraldust ning politseiametnike ametinimetustega seotud sätteid. Ka kehtestab eelnõu politseiametnikele 5%-20%lise lisatasu vastavalt teenitud aastatele.

Komisjonides

Majanduskomisjonis – reklaamiseaduse eelnõu (717 SE); eluruumide erastamise seaduse muutmise ja sellest tulenevalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (856 SE).

Põhiseaduskomisjonis – Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu (645 SE); Riigikogu valimise seaduse, rahvahääletuse seaduse ja Euroopa Parlamendi valimise seaduse muutmise seaduse eelnõu (836 SE); Eesti Vabariigi omandireformi aluste seaduse § 7 lõike 3 kehtetuks tunnistamise seaduse eelnõu (830 SE).

Riigikaitsekomisjonis – väljasõiduistung Pärnu üksik-jalaväepataljoni.

Väliskomisjonis – NATO välisministrite mitteametlik kohtumine 27.-28. aprillil Sofias; kutsutud välisministeeriumi 1. poliitikaosakonna peadirektor Sander Soone ja sama osakonna 1. büroo direktor Miko Haljas. Väliskomisjoni kuulamised soome-ugri teemal: Eesti, Soome ja Ungari koostöö soome-ugri rahvaste toetamisel. Kutsutud Soome-Ugri Rahvaste Konsultatiivkomitee koordinaatorid, Szombathely Ülikooli professor Janos Pusztay ja Andres Heinapuu.

Üritused

Kell 9.15 – Riigikogu aseesimees Maret Maripuu kohtub Moldova parlamendi delegatsiooniga.

Kell 11.45 – Moldova parlamendi delegatsiooni võtab vastu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kristiina Ojuland.

Kell 13 – Eesti-Moldova-Rumeenia parlamendirühma aseesimees Jarno Laur annab Moldova parlamendi delegatsioonile lõuna.

Kell 14 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Ukraina suursaadiku Pavlo Kiriakoviga.

* Maaelukomisjoni aseesimees Jaanus Marrandi ja komisjoni liikmed Tiit Niilo ning Imre Sooäär osalevad (kuni 20.04) Brüsselis maaelukomisjoni delegatsiooni kohtumistel Euroopa Parlamendi põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoniga ning Euroopa Komisjoni põllumajanduse peadirektoraadi esindajatega.

* Riigikogu plenaarsaali stenografeerimissüsteemiga on tutvumas Gruusia parlamendi IT spetsialistid. Eesti riigi välisabi ja arengukoostöö raames on ettevalmistamisel tehnilise abi projekt Riigikogu stenografeerimissüsteemi paigaldamiseks Gruusia parlamendis.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

[email protected]

Tagasiside